Крок перший: «Металург» розпочав захист титулу з перемоги над «Салаватом»

Чинний володар Кубка Гагаріна магнітогорський «Металург» розпочав захист титулу з перемоги над уфімським «Салаватом Юлаєвим» в першому раунді плей-офф.

Серія чвертьфіналу Східної конференції завершилася перемогою «Металурга» з рахунком 4-1 (2:0, 1:2, 2:1, 6:4, 3:1). Суперник «Магнітки» по другому раунду визначиться пізніше після завершення серій між новосибірської «Сибіром» і челябінським «Трактором», омським «Авангардом» і астанинским «Барисом».

Обмін перемогами на старті

Серія почалася в Магнітогорську, і в першому матчі успіх святкували господарі майданчика. Гра носила абсолютно рівний характер, і її результат вирішило вилучення форварда «Салавата» Євгена Скачкова, на 33-й хвилині не за правилами іспанця захисника «Магнітки» Сергія Терещенка. Магнітогорці отримали чисельну перевагу на п’ять хвилин, цього часу Сергію Мозякину і Тіму Стэплтону вистачило, щоб відправити у ворота уфімцев по шайбі — 2:0. Воротар «Металурга» Василь Кошечкін записав собі в актив перший «сухар» в плей-офф.

«Для нас, загалом-то, визначальним моментом став другий період, коли ми заробили два видалення і потім наступне видалення, — сказав після гри головний тренер «Салават» Володимир Юрзінов. — Його треба подивитися, щоб в КХЛ розібрали з суддівською бригадою. Тому що там фол Скачкова і п’ять хвилин з видаленням до кінця гри, а Сергій Терещенко в наступному відрізку виходить грати в більшості. Треба розбирати або дискваліфікувати Скачкова, або дискваліфікувати Терещенко».

Залишився незадоволений суддівством і головний тренер «Магнітки» Майк Кинэн. «КХЛ нехай подивиться не тільки на момент Терещенко, а також на момент, коли Степанов ззаду підбив ноги Kamenevu, а це підніжка ззаду, яка тепер судиться інакше, як травмонебезпечне дію. «Салават» сьогодні використовував цікаву тактику. У Північній Америці, в НХЛ, «рибки» (симуляція) — це неповага до чоловічого виду спорту», — заявив канадський фахівець.

Спортивно-дисциплінарний комітет КХЛ залишив час штрафу Скачкова («5+20») без змін, змінивши формулювання видалення з «удар коліном» на «блокування». У результаті форвард зміг взяти участь у другій зустрічі серії, протягом більшої частини якої уфимцы володіли перевагою по грі і по рахунку.

«Салават» відкрив рахунок на сьомій хвилині зустрічі зусиллями Теему Хартикайнена і впевнено контролював хід гри до середини третього періоду, коли Даніс Заріпов рахунок зрівняв. Однак через чотири хвилини відзначився ще один уфимський фін — Антті Пільстрем. Часу на те, щоб відіграти і другу шайбу, господарям не вистачило. Обмінявшись перемогами, суперники вирушили на два матчі в Уфу.

«Салават» поза небезпекою

У день третього матчу серії з Уфи прийшло важлива звістка про те, що новим генеральним спонсором «Салават Юлаєв» стала компанія «Башнефть». Про це повідомив глава республіки Башкортостан Рустем Хамітов.

«Тепер генеральним спонсором команди є компанія «Башнефть», державна компанія. І ви знаєте, що сьогодні за долю цієї команди відповідає практично вже вся республіка, а не тільки генеральний спонсор, і що сьогодні є плани зробити з цього хокейного, скажімо так, дійства те, що потрібно людям, уболівальникам», — сказав Хамітов.

Колишній спонсор «Салавата», благодійний фонд «Урал», 17 лютого оголосив про припинення фінансування команди.

Спецбригади і перша трійка виводять «Металург» вперед

Перший уфимський матч серії знову вийшов малорезультативним: «Салават» відкрив рахунок на 18-й хвилині, але в другому періоді отримав дві шайби — «Металург» по разу відзначився в меншості і більшості. Другу перемогу в серії «сталеварам» принесли спецбригади: крім двох голів, забитих в нерівних складах, «Металург» сім разів відбився в меншості.

«Вийшла хороша гра з боку обох команд, обидві команди працювали, і кожен момент відпрацьовували до кінця, — підбив підсумки зустрічі Майк Кинэн. — Вся різниця тільки в тому, що нам вдалося забити один гол у меншості і один — у більшості з трьох спроб і відстояти сім ситуацій в меншості».

Найкращу трійку нападу торішнього плей-офф (Сергій Мозякин, Даніс Заріпов і Ян Kovář), у перших трьох матчах отметившуюся лише двома закинутими шайбами, у четвертій грі нарешті прорвало: Мозякин вперше в кар’єрі відзначився хет-триком у плей-офф, ще одну шайбу закинув Даніс Заріпов. Природно, що в такій ситуації програти «Магнітка» не могла — 6:4 у матчі, 3-1 серії.

«Боролися до кінця, але не змогли нічого протиставити ланці-лідеру Магнітогорська на чолі з Мозякиным. Це ланка зумовило результат зустрічі. Ми допустили грубі індивідуальні помилки (у другому періоді). Тим більше у суперника блискуче грало перша ланка сьогодні», — сказав Володимир Юрзінов після четвертого матчу.

Матч номер п’ять: розв’язка в Магнітогорську

«Салават Юлаєв» в п’ятому матчі серії не зміг розраховувати на одного з лідерів команди Дмитра Макарова, якому вийти на лід не дозволила травма, отримана в результаті силового прийому захисника «Магнітки» Володимира Маленьких в попередній грі. Спортивно-дисциплінарний комітет КХЛ перекваліфікував покарання, накладене на Маленьких з «2+10» на «5+20» і прийняв рішення покарати захисника «Магнітки» додаткової дискваліфікацією на одну зустріч.

Уфимцы в четвертий раз поспіль відкрили рахунок в матчі, реалізувавши більшість на шостій хвилині зустрічі, але через сорок секунд на табло «Арени Металург» засвітилась друга одиниця, а за хвилину до кінця першого періоду Мозякин вивів магнитогорцев вперед, а сам — з п’ятьма шайбами — вийшов на перше місце в списку кращих снайперів плей-офф.

«Магнітка» грамотно грала на утримання упродовж наступних двох періодів, а на останній хвилині Тім Степлтон поставив крапку в серії, відправивши шайбу у порожні ворота — 3:1.

«Магнітка» з запасом пройшла «Салават», — підбив підсумки серії для агентства «Р-Спорт» екс-гравець «Металурга» Євген Корінців. — У команди грають всі чотири ланки, всі знаходяться в прекрасній фізичній формі, плюс грамотна тактична схема і надійний воротар — Василь Кошечкін як завжди на висоті. У «Салавата» було близько трьох стовідсоткових моментів, але у команди просто немає для реалізації таких висококласних гравців, як Мозякин або Заріпов. Думаю, «Магнітка» просто майстернішими другий рік поспіль».

«Мозі і Зв»: нові рекорди

Лідери «Магнітки» Сергій Мозякин (сім очок проти десяти у пятиматчевом першому раунді плей-офф минулого сезону) і Данис Заріпов (п’ять проти восьми) видатної результативності в цій серії не продемонстрували, однак це не завадило їм встановити кілька нових індивідуальних рекордів.

Мозякин першим з російських хокеїстів підкорив позначку в 1000 очок, набраних у внутрішньоросійських змаганнях (714 очок в регулярних чемпіонатах суперліги і КХЛ, 102 очки в іграх плей-офф і 185 очок у вищій лізі, де хокеїст починав професійний шлях; 467 голів (з них — 112 переможних) і 534 передачі в 917 проведених іграх).

Заріпов вийшов на чисте перше місце серед снайперів плей-офф чемпіонатів Росії. У п’ятірку кращих снайперів входять: Заріпов (49), Олексій Морозов (47), Максим Сушинський (46), Мозякин (46), Олексій Калюжний (41).