Рік після яскравого тріумфу: перемога Росії на домашній Паралімпіаді

МОСКВА, 7 березня — Р-Спорт, Олег Богатов. Рівно рік пройшов з дня відкриття XI зимових Паралімпійських ігор, що проходили з 7 по 16 березня 2014 року в Сочі — представники збірної Росії на домашніх аренах здобули переконливу перемогу у загальнокомандному заліку.

Росіяни впевнено домінували з перших днів Ігор і в підсумку завоювали 80 нагород — 30 медалей вищого ґатунку, 28 срібних та 22 бронзові. Господарі Ігор встановили рекорд зимових Параолімпіад за кількістю виграних медалей, відразу на десять нагород, перевершивши результат збірної Австрії, встановлений в 1984 році. В активі росіян ще два національних досягнення — за кількістю перемог (у 2006 році в Турині було 13 золотих медалей) і загальною кількістю нагород на одних Іграх (в 2010 році у Ванкувері вітчизняні спортсмени 38 разів піднімалися на п’єдестал пошани).

У стартах взяло участь рекордна кількість вітчизняних спортсменів — 69 атлетів і 12 лідерів, а всього в Сочі виступали 567 спортсменів з 45 країн світу. Змагання, на яких було розіграно 72 комплекти нагород, проходили у п’яти видах спорту — лижних гонок, біатлону, гірськолижного спорту, следж-хокею та керлінгу на візках.

Тріумф Романа Пєтушкова

Ігри в Сочі стали зоряним часом Романа Пєтушкова, що виграв шість золотих медалей поспіль. Спортсмен раніше брав участь в Іграх-2010, де завоював одну срібну і одну бронзову нагороду. А в Сочі росіянин переміг (серед атлетів категорії «сидячи») в біатлоні (на дистанціях 7,5, 12,5 і 15 кілометрів) і в лижних гонках (1 і 15 кілометрів, і в естафеті 4х2,5 кілометра). Сьому дистанцію Півників завершив четвертим, а церемонію закриття Паралімпіади дивився з президентської ложі — разом з Володимиром Путіним і головним тренером паралімпійської збірної Росії з лижних гонок та біатлону Іриною Громовий.

Титулований спортсмен після Ігор прийняв пропозицію глави Москомспорта Олексія Воробйова стати його радником. Однак атлет має намір продовжити спортивну кар’єру, вирішивши готуватися до Паралімпіаді-2018 в Південній Кореї. Півників після нетривалої підготовки брав участь у чемпіонаті світу в США, вигравши срібну нагороду у складі естафетної команди.

Переможний почин підтриманий

Успіх Пєтушкова на старті турніру підтримали його колеги по збірній. Представники лижних гонок та біатлону довели кількість золотих медалей до 24, внісши ключовий внесок у скарбницю вітчизняної команди.

Також шість нагород завоювала Міхаліна Лисова (три золота та три срібла), удостоєна честі бути прапороносцем національної команди на урочистій церемонії закриття Ігор. За три нагороди вищої гідності виграли Олена Кауфман (в активі також одне срібло та одна бронза) і Олена Ремізова (на рахунку ще одне срібло). Двічі на найвищу сходинку п’єдесталу пошани піднімалися Світлана Коновалова (2,1,2), Микола Полухін (2,2,0), Олена Міленіна (2,1,1), Рушан Миннегулов (2,1,0) та Владислав Лекомцев (2,0,3). Перемоги в Сочі також святкували Григорій Мурыгин (1,2,2), Юлія Будалеева (1,2,1), Азат Карачурин (1,0,1), Кирило Михайлов (1,0,1) і Олександр Проньков (1,0,0).

Практично всі провідні спортсмени Росії продовжують кар’єру і успішно виступили на чемпіонаті світу та етапах Кубка світу в першому постпаралимпийском сезоні.

Шість перемог на схилах

Представники гірськолижного спорту здійснили справжній прорив в Сочі, вигравши шість золотих медалей. Чудово виступив прапороносець збірної Росії на церемонії відкриття Ігор Валерій Редкозубов, двічі переміг і здобув одну бронзову медаль. За два золота, два срібла і одній бронзі — в активі Олександри Францевої і Олексія Бугайова, два звання віце-чемпіонки Ігор у Інги Медведєвої, одна бронзова нагорода — у Олександра Аляб’єва.

Срібні дебюти

Дві збірні Росії вперше брали участь у Паралімпійських іграх — команди з следж-хокею та керлінгу на візках. І обидва колективи ознаменували перший старт на головному турнірі чотириріччя срібними нагородами. Хокеїсти у фіналі поступилися переможцям Ігор-2010 американцям (0:1), а керлингисты, розгромивши у півфіналі родоначальників гри британців (13:4), у вирішальному матчі програли дворазовим переможцям Параолімпіад канадцям.

У призерах — збірні Німеччини і Канади

Друге місце в загальнокомандному заліку Ігор посіла збірна Німеччини, помітно відстала від росіян. В активі німецьких паралімпійців дев’ять золотих медалей, п’ять срібних і одна бронзова. А третіми стали канадці, які зайняли сім перших місць, два других та сім третіх. У п’ятірку найсильніших команд світу також увійшли збірні України (завоювали п’ять золотих медалей, дев’ять срібних, 11 бронзових) і Франції (виграно п’ять золотих, три срібні, чотири бронзових).

В гірськолижних дисциплінах успішно виступили дві спортсменки, які увійшли до трійки найбільш титулованих у Сочі, поряд з Петушковым — німкеня Анна Шаффельхубер виграла п’ять нагород вищої гідності, а француженка Марі Боше — чотири.

Церемонія закриття пройшла під назвою «Досягаючи неможливого». Головною темою шоу стало подолання себе, здатність людини довести, що неможливе — можливо. За задумом організаторів, церемонія прославила спортсменів-паралімпійців, які показали, що мрії збуваються і що за допомогою сили духу і наполегливого прагнення до вищих результатів, а також нового бачення світу можна досягти будь-яких цілей, довести, що «неможливо» — це всього лише слово. Наочно продемонстрував це призер літніх Паралімпійських ігор в Лондоні в академічному веслуванні Чувашев Олексій. На канаті він піднявся на висоту 15 метрів, кинувши виклик неможливого. Демонструючи чудеса сили та хоробрості, він, досягнувши висоти, помістив апостроф між англійськими літерами I і M, роблячи неможливе можливим — Impossible перетворилося в i’m possible.

МОК у вересні 2011 року надав статус спеціального уповноваженого інформаційного агентства Олімпіади (національне хост-агентство і національний фотопул) групі «РИА Новости», до складу якої входить агентство спортивних новин «Р-Спорт», у березні 2013 року РИА Новости був привласнений статус національного хост-агентства Паралімпійських ігор в Сочі.