Ковзаняр Кулижников став чемпіоном світу у спринтерському багатоборстві

АСТАНА, 1 мар — Р-Спорт, Вероніка Гибадиева. Російський ковзаняр Павло Кулижников завоював титул чемпіона світу у спринтерському багатоборстві на турнірі, що завершився в Астані.

Кулижников за сумою чотирьох дистанцій набрав 138,325 очки. У заключний день змагань росіянин переміг на дистанціях 500 і 1000 метрів (1 хвилина 9,06 секунди). Другим у загальному заліку став голландець Хейн Оттерспер (139,335), третім — ще один росіянин Олексій Єсін, який показав другий результат у другому забігу на 1000 метрів (1.09,41) і набрав 139,855 бали.

Цей титул став першим для російського ковзанярського спорту в спринтерському багатоборстві за 18 років: у 1997 році золото світової першості завоював Сергій Клевченя.

Також Кулижников став одним з наймолодших чемпіонів світу зі спринту. За цим показником випереджає тільки американець Ерік Хайден. У 1977 році, коли Хайден завоював титул, йому було лише 18 років. Кулижникову на момент перемоги 20 років, інші чемпіони вигравали титул у спринті в 22 роки і старші.