Волейболісти «Зеніту» стали чемпіонами, вигравши третій турнір у сезоні

«Зеніт» виграв у сезоні-2014/15 Кубок і чемпіонат Росії, а також Лігу чемпіонів. Бронзу національної першості завоювали волейболісти новосибірського «Локомотива», а четвертим став «Газпром-Югра» з Сургутської області. Волейбол. Суперлига. Мужчины. Матч Белогорье - Зенит-Казань. Архивное фото Волейболісти казанського «Зеніту» в сьомий раз в історії стали чемпіонами Росії, завершивши фінальну серію плей-офф з «Белогорьем» з рахунком 3-1 на свою користь.

«Зеніт» виграв у сезоні-2014/15 Кубок і чемпіонат Росії, а також Лігу чемпіонів. Бронзу національної першості завоювали волейболісти новосибірського «Локомотива», а четвертим став «Газпром-Югра» з Сургутської області.

Симфонічний оркестр Шипуліна грав у Білгороді тільки п’ять партій

Всупереч очікуванням експертів, які передбачали, що початок серії вийде напруженим, перший матч фіналу впевнено виграло «Білогір’я», яке перемогло «Зеніт» у трьох сетах. Казанці не втримали блокуючого белгородцев Дмитра Мусэрского, який набрав 21 очко, результативно зіграв Георг Грозер, а у «Зеніта» ніхто, крім Вільфредо Леона, не набрав 10 очок.

«Ви всі бачили: хлопці віддавалися своїй улюбленій справі і показали яскравий, видатний волейбол, волейбол, порівнянний з красивим симфонічним оркестром. Я дуже радий, що сьогодні ми зробили маленький крок вперед, тому що суперник дуже серйозний, була дуже серйозна підготовка», — заявив після матчу головний тренер белгородцев Геннадій Шипулін.

У другій зустрічі його команда виграла дві партії і довгий час вела в третій, але в ключовий момент на допомогу казанцям прийшов Вільфредо Леон, який серією ейсів вніс перелом у гру і, як виявилося, в серію. «Зеніт» зміг врятувати матч, поступаючись з рахунком 0-2, і в Казань команди пішли, маючи в своєму активі по одній перемозі.

«Так не буває в плей-офф, щоб одна команда проходила без зачепів, що називається. Треба очікувати, що буде боротьба. І в Казані буде боротьба. Дуже хотілося б, щоб ми ще приїхали в Білгород. Все найцікавіше тільки починається. Тим і цікавий волейбол, щоб плей-офф був гідним, повноцінним», — прокоментував підсумок матчу Шипулін.

«Другий матч вийшов схожим на перший. Тільки в першій зустрічі бєлгородці добили суперника після 2-0 по сетах, а в цей раз не вдалося. Після того як казанці виграли третю партію, їх було вже не зупинити. Команди-то, по суті, рівні, просто у «Зеніта» більше лава запасних, що в підсумку і зіграло свою роль. Їм легше варіювати склад», — сказав для «Р-Спорт» заслужений тренер Росії Олег Молибога.

Розгром у Казані при заповнених трибунах

Але в першому матчі на заповненій вщерть казанської арені «Санкт-Петербург» «Зеніт» не залишив «Белогорью» шансів, розгромивши суперника з рахунком 3-0. По 17 очок у казанців набрали Леон і Максим Михайлов, яскраву гру продемонстрував сполучний Ігор Кобзар. У третій партії «Білогір’я» грав другий склад, і «Зеніт» виграв сет з рахунком 25:12.

«Будь-який колектив — це завжди ансамбль. Може, диригент блиснув наш сьогодні — сполучний Ігор Кобзар. Видно було, що взаємодія хороше. Макс Михайлов потужну гру показує в кінці чемпіонату», — зазначив старший тренер казанців Олександр Серебренніков.

У другому матчі в Казані «Білогір’я» чіплялося в кожній з партій і навіть зміг зрівняти рахунок, поступаючись 0-2 по партіях, але повернути серію в Білгород команда Шипуліна не змогла. «Зеніт» переміг з рахунком 3-1 серії і вдруге поспіль і в сьомий в історії клубу став чемпіоном Росії.

«Мої хлопці — справжні мужики. Вони витримали складний сезон, який тривав з вересня до кінця квітня. Ми вже перемагали у всіх турнірах окремо, але хотілося виграти все в одному сезоні. Нам це вдалося», — підбив підсумки серії головний тренер казанців Володимир Алекна.