«Хімки» перемогли «Локомотив-Кубань» і зіграють з ЦСКА у фіналі Ліги ВТБ

Зустріч, що відбулася в суботу в Хімках, завершилася з рахунком 94:77 (27:19, 15:22, 29:15, 23:21) на користь господарів майданчика. По ходу серії підмосковний клуб поступався з рахунком 1-2.Баскетбол. Единая Лига ВТБ. Матч Локомотив-Кубань - ХимкиБаскетболісти підмосковних «Хімок» обіграли краснодарський «Локомотив-Кубань» в п’ятому матчі півфінальної серії Єдиної ліги ВТБ і вийшли у фінал турніру, де зустрінуться з московським ЦСКА.

Зустріч, що відбулася в суботу в Хімках, завершилася з рахунком 94:77 (27:19, 15:22, 29:15, 23:21) на користь господарів майданчика. Найрезультативнішими у складі переможців стали Петтері Копонен (21 очко), Пол Девіс і Тайрис Райс (по 18), у «Локомотива» — Євген Воронов, який набрав 15 очок, Річард Хендрікс оформив дабл-дабл (14 очок + 10 підбирань). По ходу серії підмосковний клуб поступався з рахунком 1-2.

До складу «Хімок» повернувся центровий Пол Девіс, який, як раніше повідомляв головний тренер підмосковної команди Рімас Куртинайтис, повинен був пропустити залишок серії. Повернення американця, судячи з усього, було викликано тим, що після четвертого матчу, в якому травму отримав Руслан Патеев, «Хімки» залишилися зовсім без центрових. Девіс відразу ж показав, наскільки важлива для команди, за чотири хвилини до першої чверті набравши 10 очок.

«Хімки» завдяки ривку 13:0 в середині першої десятихвилинки пішли на першу перерву з перевагою у вісім очок (27:19). Друга чверть розпочалася з двох дальніх влучань захисника краснодарців Крунослава Симона, а на 17-й хвилині гості повернули собі лідерство (34:33). Пристрасті розпалювалися все сильніше, і Куртинайтис навіть «схопив» технічний фол. Після першої половини «Хімки» вели — 42:41.

Третя десятихвилинка несподівано обернулася провалом для краснодарців. Капітан «Хімок» Сергій Моня закинув два триочкових на старті чверті, надавши партнерам заряд енергії. Господарі виграли третю чверть з рахунком 29:15, після чого довести зустріч до перемоги було лише справою техніки. Далекі попадання Петтері Копонена, Тайриса Райса і Єгора Вяльцева у четвертій чверті дозволили «Хімкам» утримати різницю в п’ятнадцять очок — 94:77.

Рахунок в серії до трьох перемог став 3-2 на користь «Хімок», баскетболісти яких гратимуть у фінальній серії з московським ЦСКА. Фінальна серія плей-офф відкриється двома матчами в Москві 3 і 5 травня.