Збірна Росії вийшла на друге місце командного заліку на Іграх в Баку

Російські борці греко-римського стилю в неділю поповнили скарбничку національної команди ще двома нагородами вищої гідності. Золото у своїх вагових категоріях завоювали представник Мордовії Артем Сурков і спортсмен із Москви Тисне Чакветадзе.Давит Чакветадзе (Россия), завоевавший золотую медаль в соревнованиях по греко-римской борьбеРосійські борці греко-римського стилю в неділю підхопили переможну естафету у колег по збірній і поповнили скарбничку національної команди ще двома нагородами вищої гідності, піднявши збірну Росії на друге місце в неофіційному командному заліку на перших Європейських іграх, що проходять у столиці Азербайджану.

Успіху в неділю домоглися представник Мордовії Артем Сурков (вагова категорія до 66 кілограмів) та спортсмен із Москви Тисне Чакветадзе (85). Росіяни одночасно стали чемпіонами Європи-2015, оскільки цей турнір проходить у рамках Ігор.

Ще дві бронзові медалі збірній Росії принесли борець із Санкт-Петербурга Чингіз Лабазанов (75) і каратистка з Челябінська Іванна Зайцева (понад 68).

На сходинку вгору

Вітчизняні спортсмени за підсумками двох днів змагань вибороли п’ять золотих медалей та дві бронзові нагороди. Збірна Росії з третього місця, зайнятого після стартового дня турніру, піднялася на другу позицію.

Команда Азербайджану в неділю здобула три перемоги і змістила з першого місця які були лідерами швейцарців. В активі господарів змагань 6 перших місць, 2 других і 5 третіх. На третьому місці збірна Туреччини (4 золота, 2 срібла, 6 бронзових нагород), а в п’ятірку найсильніших також входять команди зі Швейцарії (3 золота, 2 срібла, 1 бронза) і Франції (2 золота, 2 срібла, 3 бронзи). На п’єдестал пошани вже піднімалися представники 26 країн з 50, які беруть участь у змаганнях.

Борці знову не підвели

Збірна Росії з греко-римської боротьби, очолювана головним тренером Гоги Когуашвілі, успішно виступила в якості «забійника» об’єднаної команди. В суботу «класики» тричі піднімалися на найвищу сходинку п’єдесталу пошани, а в неділю ще двічі святкували перемогу.

Для мордовського атлета Артема Суркова турнір у Баку став найсерйознішим випробуванням його ще недовгої «дорослої» кар’єрі. Переможець першості Європи серед молоді до 23 років не спасував перед досвідченими суперниками, здобувши п’ять перемог поспіль. Причому у вирішальному поєдинку саранец взяв верх над екс-росіянином Миграном Арутюняном, що представляє Вірменію. Перемогою на Європейських іграх Сурков заявив про претензії на участь в Олімпійських іграх-2016 та здатності конкурувати з першим номером збірної — Адамом Кураком.

Москвич Тисне Чакветадзе також вперше виступав на змаганні такого серйозного рівня і теж виправдав очікування та тренерів і вболівальників. Чотири сутички — чотири виграшу, у тому числі у фіналі — у іменитого українця Жана Беленюка. Після перемоги росіянин не зміг стримати сліз від радості — успіх у Баку відкрив йому дорогу на вересневий чемпіонат світу в США, який буде відбірковим до Олімпіади-2016.

Вправі був розраховувати на золоту нагороду і чемпіон світу-2014 Чингіз Лабазанов, який проводить перший великий турнір в новій, більш важкою, ваговій категорії. Все йшло за налагодженою схемою, але у чвертьфінальній сутичці з азербайджанцем Эльвином Мурсалиевым (2:4) судді, на думку фахівців, скасували чистий прийом на чотири бали, проведений росіянином. Незаслужену поразку не зламало атлета — дві перемоги поспіль принесли йому бронзову медаль.

За себе і «за того хлопця»

Також бронзову нагороду принесла національній команді і Іванна Зайцева. Росіянка тактично грамотно пройшла груповий етап змагань (дві нічиї і перемога) і пробилася у півфінал. Сутичка за вихід у фінальну стадію завершилася перемогою суперниці з Хорватії Масел Мартинович (згодом стала чемпіонкою Ігор), але росіянка не впала духом і добилася успіху в поєдинку за бронзу. Каратисти у неділю завершили виступи в Баку — Росію представляли два спортсмени, два челябінця, і Зайцева боролася за двох. За себе, і за Євгена Плахутина (60), невдало виступив у перший день турніру. І Іванна домоглася успіху.