Рекорд дня в Баку: 11 золотих медалей Росії з гімнастичного помосту

Російські гімнасти завоювали на Перших Європейських іграх в Баку в неділю 14 медалей, 11 з яких — золоті, встановивши рекорд для окремого дня. Після дев’яти змагальних днів збірна Росії впевнено лідирує в загальному заліку з 40 золотих, 23 срібних і 14 бронзовими медалями.Золотая медаль российского спортсмена на Играх в БакуРосійські гімнасти завершили виступ на Європейських іграх в Баку, завоювавши в неділю 14 медалей, 11 з яких — золоті. Всього росіяни в дев’ятий день змагань виграли 11 золотих (рекорд для окремого дня), шість срібних та одну бронзову медаль.

Володарями медалей вищого ґатунку стали Яна Кудрявцева (стрічка, м’яч і булави), Маргарита Мамун (обруч), збірна Росії в групових вправах зі стрічкою, спортивні акробати Марія Чернова і Георгій Патарая у вправах на обертання і на баланс серед змішаних пар, батутисти Дмитро Ушаков (в особистій першості і синхронних стрибках у парі з Михайлом Мельником) і Яна Павлова (в особистій першості і синхронних стрибках у парі з Ганною Корнетской).

Срібні медалі виграли російські акробатки у вправах на обертання і на баланс, волейболісти-пляжники Дмитро Борсук Ярослав Кошкарьов, стрілок Олексій Климов (швидкісний пістолет, 25 метрів), стрибуни у воду Катерина Некрасова (триметровий трамплін) і Микита Шлейхер (десятиметрова вишка). Єдину бронзу в скарбничку національної команди принесли Денис Соловйов і Духик Джаназян (спортивна аеробіка, змагання змішаних пар).

Художня гімнастика: п’ять з шести

Особиста першість у художній гімнастиці не приніс несподіванок, і Яна Кудрявцева з Маргаритою Мамун зібрали повну колекцію золотих медалей. Перша перемогла у вправах зі стрічкою, м’ячем та булавами, друга — у вправах з обручем. Кудрявцева, раніше перемогла у багатоборстві, таким чином, стала рекордсменом турніру за кількістю золотих медалей.

«Не знала, що стала рекордсменом Ігор, але цьому рада, — зізналася Кудрявцева. — Задоволена своїм виступом, хоча і були маленькі помилки, але без помарок ніколи не виходить. Зараз думки лише про відпочинок, мені дають сім днів, а потім знову до тренувань».

Російська група у складі Анастасії Максимової, Анастасії Татаревой, Софії Скоморох, Марії Tolkacheva і Діани Борисової початку змагальний день з перемоги у вправах зі стрічкою. Однак вправи з обручами і булавами пройшли не так гладко. Наприкінці виступу за межі килима полетіла одна з булав… Росіянки не просто залишилися без медалей, але і посіли останнє шосте місце у фіналі.

«Я тільки один раз можу згадати, коли ми залишалися без медалей на етапі Кубка світу в Італії в цьому році. Здається, ми там теж помилилися з булавою. В цілому два золота в трьох вправах — це хороший результат, я задоволена, хоча закінчувати ось так, звичайно, сумно», — сказала Максимова.

Максимум золота в стрибках на батуті

Чотири золота з чотирьох можливих Росії в неділю принесли батутисти. Першими «відстрілялися» дівчата: Яна Павлова спочатку перемогла в особистій першості, а слідом — і в «синхроні» в парі з Ганною Корнетской. Чоловіки підтримали почин партнерів по команді, Дмитро Ушаков переміг в особистій першості і в парі з Михайлом Мельником у синхронних стрибках.

«Велике спасибі нашим дівчатам, які виступали перед нами. Після їхніх перемог нам було б соромно програвати. Ніяк не можна було гірше виступити», — сказав Ушаков.

Спортивна акробатика: з надіями на Олімпіаду

Шість комплектів медалей були розіграні в «неолімпійських» спортивних акробатики та аеробіки, і лише в одній дисципліні — змаганнях груп з аеробіки — росіяни залишилися без медалей. Цей факт викликав у російської команди, що зайняла четверте місце з відставанням у 0,295 бали від бронзових призерів іспанців, бурю обурення.

«І в парі, у групі ми розраховували бути вище, але, мабуть, всі медалі були заздалегідь розписані, і нас там не було. Суддівство було неадекватним. Не розумію, як можна допускати подібне на змаганнях такого рівня», — сказав Денис Соловйов, разом з Духик Джаназян виграв бронзу у змаганнях змішаних пар.

У спортивній акробатиці Марія Чернова і Георгій Патарая взяли два золота у вправах на обертання і на баланс серед змішаних пар, а трійка Валерії Бєлкіної, Юлії Нікітіної і Жанни Пархомець в тих же вправах взяла два срібла, знову, як і в груповому багатоборстві, поступившись бельгійській команді.

«Для нашого виду турнір у Баку значить дуже багато. Включення в програму Європейських ігор серйозно збільшує шанси акробатики на потрапляння в число олімпійських», — підвела підсумки турніру Марина Чернова.

Стрибки у воду: срібний фініш

В останній день змагань у стрибковій ванні водного центру росіяни завоювали дві медалі. Катерина Некрасова виграла срібло на триметровому трампліні, а Микита Шлейхер став другим на десятиметрової вишки. Некрасова при цьому вважає, що її підвів останній стрибок у програмі. «Напевно, позначилося хвилювання, я люблю стрибати і на метровому трампліні, але в цей раз у мене не дуже вийшло», — сказала спортсменка.

Шлейхер їде з Баку з двома медалями — раніше він завоював золото на метровому трампліні. Зовсім скоро йому належить старт на домашньому чемпіонаті світу в Казані, де Шлейхер як мінімум виступить у синхронних стрибках з Юлією Тимошининой.

Всього російські стрибуни у воду виграли в Баку виграли дев’ять медалей з восьми комплектів: три золотих, п’ять срібних і одну бронзову.

Першу нагороду для збірної з кульової стрільби

Олексій Климов приніс Росії першу медаль Європейських ігор у кульовій стрільбі — срібло у стрільбі зі швидкісного пістолета (дистанція 25 метрів). «Моє срібло віддає золотом. Сьогодні було дуже важко, сили були на межі, довелося стріляти, зціпивши зуби. Важкий фінал, важке освітлення, складні суперники — перемогти їх дорогого коштує. Дуже радий медалі — це довгоочікувана нагорода для всієї збірної з кульової стрільби», — заявив Клімов.

Сергій Каменський зупинився за крок від медалі, ставши четвертим у стрільбі з гвинтівки з трьох положень (дистанція — 50 метрів). Назар Лугинец у тій же дисципліні не зміг пробитися у фінал, посівши дев’яте місце в кваліфікації. У стендовій стрільбі (скит) росіяни завершили виступ на першому етапі турніру. За підсумками дводенної кваліфікації Валерій Шомин зайняв 15-е місце, а Олександр Землін — 26-е.

Пляжний волейбол: Борсук і Кошкарьов беруть срібло

Дмитро Борсук Ярослав Кошкарьов вибороли срібні медалі на турнірі з пляжного волейболу, поступившись у фіналі латвійцям Мартіньш Плавиньшу і Харальдсу Регзе з рахунком 0-3 (16:21, 21:18, 10:15). «Нам хотілося, звичайно ж, перемогти в Баку, і це було нам під силу, — сказав після матчу Кошкарьов. — Але у фіналі нам не вистачило свіжості, буквально по трохи в кожному елементі».

Велоспорт: Росія залишилася без медалей

В груповий чоловічий велогонці переміг іспанець Луїс Леон Санчес, раніше виграв у Баку бронзу «обробленні». Кращий результат серед росіян показав Павло Кочетков (11-е місце). Змагання з велоспорту в Баку завершені, росіяни не виграли ні однієї медалі.

Три російських боксера — Зінаїда Добриніна (57-60 кг), Максим Коптяков (75 кг) і Садам Магомедов (91 кг) — в неділю подолали стадію 1/8 фіналу. Максим Дадашев (64 кг) поступився Діну Уолшу з Ірландії і став другим після Костянтина Богомазова (60 кг) росіянином, який не зміг вийти у чвертьфінал.

В індивідуальній першості зі стрільби з лука серед жінок Христина Тимофєєва вибула на стадії 1/16 фіналу, Інна Степанова Наталія Эрдыниева — на стадії 1/8 фіналу.

Чоловіча збірна Росії з водного поло програла з рахунком 6:11 команді Італії в матчі за 5-6 місце.

Жіноча збірна Росії з волейболу поступилася команді Сербії з рахунком 0:3 (28:30, 14:25, 16:25) в який не мав турнірного значення матчі. Росіянки з четвертого місця в групі вийшли в чвертьфінал, де зустрінуться з командою Туреччини.

Положення в таблиці

Після дев’яти змагальних днів збірна Росії впевнено лідирує в загальному заліку з 40 золотих, 23 срібних і 14 бронзовими медалями. На другому місці йдуть господарі турніру — команда Азербайджану (14-7-14), на третій позиції закріпилася збірна Німеччини (10-9-12).