Борці відкрили рахунок медалей збірної Росії на Європейських іграх в Баку

Переможцями турніру стали Степан Марянян (вагова категорія до 59 кілограмів), Євген Салеев (80) та Іслам Магомедов (98). До речі, росіяни також стали чемпіонами Європи-2015 — турнір проходить у рамках Ігор.Российский борец греко-римского стиля Евгений Салеев стал победителем Европейских игр в Баку в весовой категории до 80 кгПредставники збірної Росії з греко-римської боротьби поставили переможний тон виступів національної команди на перших Європейських іграх в Баку — спортсмени завоювали три нагороди вищої гідності у стартовий день змагань.

Переможцями турніру стали Степан Марянян (вагова категорія до 59 кілограмів), Євген Салеев (80) та Іслам Магомедов (98). До речі, росіяни також стали чемпіонами Європи-2015 — турнір проходить у рамках Ігор.

Змагання у столиці Азербайджану відкрилися в п’ятницю і триватимуть до 28 червня. Спортсмени з 50 країн розіграють 253 комплекти нагород у 20 видах спорту.

Три фіналу — три перемоги

Першу золоту медаль здобув спортсмен з Краснодарського краю Марянян. Ключовою для росіянина стала півфінальна сутичка, в якій він не залишив шансів азербайджанцеві Эльману Мухтарову, незважаючи на потужну підтримку місцевого спортсмена трибунами. У вирішальному поєдинку глядачі вболівали проти росіянина, але віце-чемпіон Росії-2015 впевнено переміг представника Білорусії Заслана Даурова.

Переможний почин продовжив атлет з Мордовії Євген Салеев. Віце-чемпіон світу 2014 року не так давно переніс операцію з видалення апендикса, але зумів в короткий термін набрати форму і за рахунок бойового характеру домогтися успіху. Причому у вирішальній сутичці йому протистояв господар килима Рафік Гусейнов, а в залі перебував президент Азербайджану Ільхам Алієв. Тиск на росіянина було дуже потужним, але представник знаменитої саранської школи боротьби не здригнувся і не без праці, але виграв.

Переможну крапку для росіян в суботу поставив Іслам Магомедов (Ростовська область). Спортсмен, який успішно виступав на юніорській та молодіжній рівні, тривалий час після переходу в доросле боротьбу не міг показати високий результат. Але нинішній рік став для нього роком прориву: спочатку Іслам виграв чемпіонат Росії, а тепер — і Європейські ігри. Причому на старті турніру росіянин переміг віце-чемпіона світу з Німеччини, а у чвертьфіналі та півфіналі пройшов потужний «здвоєний» азербайджансько-турецький бар’єр. У фінальному поєдинку росіянин впевнено переміг українця Дмитра Тимченко.

Росія поки третя

Після першого дня змагань росіяни з трьома золотими медалями займають третє місце в неофіційному командному заліку. Вище знаходяться тільки лідер командного заліку збірна Швейцарії (3 золота, 2 срібла, 1 бронза) і команда-господарка Ігор Азербайджан (3 золота, 1 срібло, 3 бронзи).