Збірна Росії вийшла на перше місце в медальному заліку Ігор у Баку

Після трьох змагальних днів збірна Росії лідирує в загальному заліку з дев’ятьма золотими, двома срібними і чотирма бронзовими медалями. На другому місці йдуть господарі турніру — команда Азербайджану (7-2-7), на третьому — збірна Туреччини (4-2-6).Золотая медаль российского спортсменаТретій змагальний день на Європейських іграх в Баку вийшов найуспішнішим на даний момент для збірної Росії і за кількістю золотих, і за загальною кількістю завойованих медалей. Чотири золота, два срібла і дві бронзи дозволили російській команді обійти господарів турніру в медальному заліку і піднятися на перше місце.

Росіяни завоювали золоті медалі в чоловічих і жіночих командних змаганнях зі спортивної гімнастики, ще два золота Росії принесли перемоги синхроністок у змаганнях груп і дуетів (Дарина Кулагіна і Валерія Филенкова).

Срібними призерами перших Європейських ігор стали Світлана Ліпатова (боротьба, вагова категорія до 60 кілограмів), Олексій Коровашков та Ілля Первухін, які перемогли у змаганнях каное-двійок на дистанції 1000 метрів. Бронзу завоювали Наталія Воробйова (боротьба, до 69 кг) і Валентина Исламова (боротьба, до 48 кг).

Гімнасти починають без помарок

Центральною подією понеділка став розіграш перших комплектів медалей у спортивній гімнастиці. Російські спортсмени — як чоловіки, так і жінки — ні на секунду не дозволили засумніватися в своєму класі і впевнено виграли командні змагання. Золоті медалі Європейських ігор завоювали Алія Мустафіна, Вікторія Комова, Седа Тутхалян, Микита Ігнатьєв, Давид Білявський та Микола Куксенков.

Результати, показані гімнастами в понеділок, також йшли в залік кваліфікації особистої першості. У кожному з особистих видів програми зможе виступити лише один представник від країни. У жінок Алія Мустафіна виступить в особистому багатоборстві, на брусах і у вільних вправах, Седа Тутхалян — на колоді і в опорному стрибку. У чоловіків Микита Ігнатьєв побореться за золото в особистому багатоборстві, на кільцях та поперечині, Давид Белявський — у вільних вправах на коні і паралельних брусах.

Вікторія Комова, для якої Ігри в Баку стали лише другим (і першим міжнародним) стартом після Олімпіади в Лондоні, таким чином, завершила свій виступ в Баку.

«Звичайно, мені б хотілося виграти золото і в особистій першості, але я давно не виступала і втратила змагальний досвід. Більш-менш я задоволена, вважаю, гідно виступила і свою місію виконала, — ми виграли золото командою. Для мене Європейські ігри — це величезний досвід, тепер є від чого відштовхнутися. Далі сподіваюся, що Мустафіна і Тутхалян зберуть все золото на турнірі», — сказала Комова.

Перше золото в синхронному плаванні

Не менш переконливим виявився успіх і російських синхроністок. Дарина Кулагіна і Валерія Филенкова перемогли у змаганнях дуетів з ремейком програми олімпійських чемпіонок Наталії Іщенко та Світлани Ромашиной.

Росіянки завоювали золото, набравши у фіналі у поставленій на музику з фільмів про Джеймса Бонда довільній програмі 169,0568 бали.

Друге золото в синхронному плаванні було видобуто в змаганнях груп, де Росію представляли Анастасія Архиповская, Майя Гурбанбердыева, Дарина Кулагіна, Анісія Неборако, Єлизавета Овчинникова, Валерія Филенкова, Вероніка Калініна, Ганна Ларкіна, Марія Немчинова і Марія Салміна.

«Тренером цієї групи є Юлія Петрові, вона працює в моєму центрі синхронного плавання. Юля робила постановку, підбирала музику, я вносила корективи. Ця перемога для мене дуже важлива. І важливо, що дівчатка не просто виграли, а зробили це дуже впевнено — після обов’язкової програми вони вже вигравали вісім балів. Дівчатка дуже чисто виконали свою програму, що вийшла цікавою. Програму під народну музику добре зустріла публіка в Баку», — розповіла п’ятиразова олімпійська чемпіонка Анастасія Давидова.

Невдалий день у боротьбі

Незважаючи на три медалі, завойовані жіночої збірної Росії з боротьби в понеділок, занести собі в актив перший змагальний день національна команда не може. Одне срібло та дві бронзи, а адже фахівці очікували побачити в фінальних схватках двох-трьох російських спортсменок і були впевнені в перемозі Наталії Воробйової (до 69 кг), олімпійської чемпіонки Лондона.

Однак Воробйова несподівано програла Ілані Кратыш з Ізраїлю в півфіналі і могла розраховувати тільки на бронзову медаль. Воробйова достроково, за 58 секунд, перемогла гречанку Марію Луїзу Вриони в сутичці за бронзу.

Єдиною російською фіналісткою в понеділок стала 22-річна Світлана Ліпатова (до 60 кг), молода російська спортсменка не змогла чинити опір угорці Маріанні Шаштин — 0:7. «Це моя перша нагорода на такому серйозному турнірі на дорослому рівні. І, звичайно ж, я трохи рада, що завоювала срібну медаль. Але в той же час я засмучена, що не вдалося зробити останній крок, і виграти золото. Друге місце для нас — не найкращий результат», — сказала Ліпатова.

Ще одну медаль російської команди в понеділок принесла Валентина Исламова, яка взяла бронзу в категорії до 48 кг.

Каное-драма

Першу срібну медаль для збірної Росії в Баку здобули Ілля Первухін і Олексій Коровашков, що зайняли друге місце у змаганнях каное-двійок на дистанції 1000 метрів. Напружена кінцівка заїзду ледь не обернулася трагедією.

«Ми їхали врівень з білорусами (Андрієм Богдановичем і Олександром Богдановичем) і, щоб їх випередити у фінішному створі, викинули човен максимально вперед. У цей момент нас з Іллею потягнуло на борт, після чого ми обидва опинилися у воді. Одяг і кросівки відразу намокли, стали як кам’яні. А сил немає-все залишили на дистанції. Чесно кажучи, на 70% був впевнений, що потону. Але лікарі відкачали. Спасибі їм усім від нас величезна!» — сказав Коровашков.

Крок вперед

Після трьох змагальних днів збірна Росії лідирує в загальному заліку з дев’ятьма золотими, двома срібними і чотирма бронзовими медалями.

На другому місці йдуть господарі турніру — команда Азербайджану (7-2-7), на третьому — збірна Туреччини (4-2-6).