Російські плавці тріумфально завершили виступ на Іграх в Баку

545fdb15a14f64c3578eb74456a1302e

Золоті медалі завоювали: Данило Пахомов, Антон Чупков, Микола Соколов, Поліна Єгорова, Марія Асташкіна, чоловіча збірна в комбінованій естафеті 4х100 метрів, жіноча збірна в естафеті 4х200 метрів вільним стилем.Полина Егорова (Россия) на дистанции 100м баттерфляем на Европейских Играх в БакуРосійські спортсмени вибороли 22 медалі в суботу, в передостанній день змагань на Європейських іграх в Баку, 14 медалей (з них — вісім золотих) виграла збірна з плавання.

Золоті медалі у Палаці водних видів спорту завоювали: Данило Пахомов на дистанції 100 метрів батерфляєм, Антон Чупков на стометрівці брасом, Микола Соколов (400 метрів комплексом), Поліна Єгорова (50 метрів батерфляєм та 100 метрів на спині), Марія Асташкіна (100 метрів брасом), чоловіча збірна у комбінованій естафеті 4 по 100 метрів, жіноча збірна в естафеті 4 по 200 метрів вільним стилем.

Срібними призерами Ігор стали Марія Каменєва (100 метрів на спині) та Ігор Балибердін (400 метрів комплексом). Бронзу виграли Данило Антипов (100 метрів батерфляєм), Олексій Брянський (50 метрів вільним стилем), Єлисей Степанов (200 метрів вільним стилем) і Дар’я Чикунова (100 метрів брасом).

Дзюдоїст Кирило Денисов (вагова категорія до 90 кг) виграв золото, срібло завоювали боксер Олександр Беспутин (до 69 кг), бадмінтоністи Володимир Іванов/Іван Созоне і Катерина Болотова/Євгенія Косецкая (чоловічий і жіночий парний розряд), чоловіча команда шпажистів. Бронза в активі жіночої команди з шаблі і чоловічий — на рапірах, а також у дзюдоїста Рената Саїдова (понад 100 кг).

Рекорд російських плавців

Юніорська збірна Росії з плавання побила власний рекорд: росіяни завоювали 23 золоті, 7 срібних і 12 бронзових медалей Ігор, в рамках яких відбулася першість Європи з водних видів спорту. Раніше самим успішним стартом російських юніорів в Європі було першість-2014, де команда завоювала 36 медалей, 19 з них — золоті.

При цьому росіяни вигравали медалі не тільки в своїх традиційно сильних видах програми, але і в тих, де не є фаворитами, наприклад у чоловічому плаванні на 400 метрів комплексом (Микола Соколов та Ігор Балибердін стали першим і другим відповідно).

«Згуртованість, прагнення до перемоги відрізняють цю команду, знаю, що срібло і бронза за такими результатами ставали приводом для розладу у хлопців, що добре. Все було прогнозовано по підготовці, залишався етап реалізації напрацьованої форми. Мені б не хотілося нікого виокремлювати, хоча хлопці побили в Баку кілька юніорських рекордів світу, я б хотів відзначити роботу всієї команди та тренерського штабу», — заявив головний тренер збірної Росії Анатолій Журавльов.

Плюсом до нагород Європейських ігор для Марії Асташкиной і Ернеста Максумова стало отримання статусу кандидатів в збірну Росії на чемпіонат світу в Казані. «Вони будуть розглядатися після Ігор у Баку як кандидати на місце в заявці, але ви повинні розуміти, що буде ще Кубок Росії та Універсіада. Там буде сильна команда, і хлопці можуть показати хороші секунди, будемо вирішувати вже після Кубка Росії в Рузі», — повідомив агентству «Р-Спорт» перший віце-президент Всеросійської федерації плавання Віктор Авдієнко.

Сім разів золота Опенышева

«Насправді я не знала, поки журналісти мені не сказали, що я борюся за звання найбільш титулованої спортсменки Ігор. Виявляється, рахунок на медалі тут йшов, а я просто плавала в своє задоволення. І вже перед сьогоднішнім днем подивилася, що там і як, в підсумку виграла і рада», — зізналася Аріна Опенышева після змагань, історію яких вона увійшла як найкраща спортсменка перших Європейських ігор. На її рахунку сім золотих медалей і одне срібло, прізвисько «Міні-Фелпс» і особливу увагу напередодні домашнього чемпіонату світу.

Рекордсменкою Ігор за загальною кількістю нагород стала ще одна російська плавчиха Марія Каменєва — у неї в активі 9 медалей, з яких шість золотих. На дві золоті медалі поповнила свій рахунок в суботу і Поліна Єгорова, вигравши дистанції 50 метрів батерфляєм та 100 метрів на спині.

Після такого медального врожаю здається ще більш логічним, що прапор на церемонії закриття Ігор понесе плавець — брассист Антон Чупков. В останній день змагань він завоював два золота — на 100-метрівці у комбінованій естафеті, обидва рази з юніорським рекордом світу. Дві перемоги за дві години здобув «дельфинист» Данило Пахомов, який переміг на стометрівці батерфляєм та в комбінованій естафеті. Виконала свій останній день змагань дорослий норматив для участі в чемпіонаті світу Марія Асташкіна, яка перемогла на 100-метрівці брасом.

Також в суботу була виграна жіноча естафета 4 по 200 метрів вільним стилем. «Це була, мабуть, сама емоційна естафета», — зізналася Опенышева, яка пообіцяла зробити все для повторення бакинського успіху на дорослому рівні.

Денисов підняв собі настрій

Дзюдоїст Кирило Денисов, учасник Олімпійських ігор в Лондоні, переміг у ваговій категорії до 90 кілограмів, у вирішальній сутичці здолав представника Грузії Варлама Ліпартеліані.

«На останньому турнірі «Мастерс» я програв у сутичці за п’яте місце, після чого був у дуже пригніченому настрої — тоді у мене багато чого не виходило. До турніру в Баку я постарався підійти зовсім з іншим ставленням, в іншій ступеня готовності, радий, що мені все вдалося», — заявив Денисов.

Другим російським медалістом у суботу став Ренат Саїдов (+100). Суперважкоатлет зростанням 205 сантиметрів, який є головною надією збірної Росії напередодні Олімпіади-2016, сказав, що готовий прийняти естафету від титулованих спортсменів Тамерлана Тменова і Олександра Михайлина. А оцінюючи свій результат виступу, самокритично зізнався: «найважчу сутичку я сьогодні виграв у чвертьфіналі, а саму легку — програв у півфіналі».

Останню медаль збірної Росії в боксі приніс в суботу Олександр Беспутин, який поступився у фіналі турніру у ваговій категорії до 69 кілограмів азербайджанцеві Парвизу Багірову.

Півфінал імені Бухлицкого

Збірна Росії з пляжного футболу в приголомшливий за напруженням півфінальному матчі обіграла команду Португалії (2:1) і вийшла у фінал. Португальці багато і небезуспішно симулювали, в одному з епізодів у третьому періоді залишивши росіян на дві хвилини в меншості, але команда Михайла Лихачова вистояла. Голкіпер Андрій Бухлицкий здійснював одне фантастичний порятунок за іншим, а Артур Папоротный використовував один з нечисленних моментів в кінцівці і приніс збірній Росії перемогу — 2:1.

«Дуже багато сил і нервів витратили в півфіналі. Це була перемога десь навіть всупереч, довелося важко, але ми билися до кінця і вистояли, навіть у меншості. Десь фортуна посміхнулася нарешті, десь врятував воротар Андрюха Бухлицкий. Я таких сейвів, зізнаюся, мало бачив у житті», — сказав Папоротный.

Сам же Бухлицкий визнавати себе героєм зустрічі навідріз відмовився. «Це точно не моя заслуга, що ми перемогли португальців, не кличте мене героєм. Вся команда була монолітом, хлопці допомагали мені, стелилися в захисті. Матч був справжньою драмою, але ми сдюжили. Звичайно, ключовий момент був, коли ми вистояли в меншості, це завжди додає сил. Щодо видалення можу сказати тільки, що судді теж люди, а португальці люблять падати», — сказав воротар збірної Росії.

У фінальному матчі росіяни зустрінуться з командою Італії, якій поступилися з рахунком 4:6 на груповому етапі.

Положення в таблиці

Перед заключним змагальним днем в скарбничці збірної Росії, достроково перемогла у загальнокомандному заліку, 78 золотих, 40 срібних і 43 бронзових медалі. На другому місці йдуть господарі турніру — команда Азербайджану (21-15-20), на третьому — збірна Великобританії (18-10-19).