Чемпіонат світу в Казані: перемога Ромашиной і 2 дебютних виду програми

Всього було розіграно п’ять комплектів нагород. Перше золото турніру завоювала Хейлі Андерсон, і її медаль стала 500-й для збірної США в історії турніру.Дарина Валитова и Александр Мальцев (Россия) выступают с технической программой в предварительном раунде соревнований по синхронному плаванию среди смешанных дуэтов на XVI чемпионате мира по водным видам спорта в КазаниПерший день чемпіонату світу з водних видів спорту в Казані приніс збірній Росії золоту медаль в синхронному плаванні, яку завоювала олімпійська чемпіонка Світлана Ромашина в технічній програмі.

Всього було розіграно п’ять комплектів нагород. Перше золото турніру завоювала Хейлі Андерсон, і її медаль стала 500-й для збірної США в історії турніру.

Старти на Погоди

Андерсон перемогла на дистанції 5 км. Друге місце посіла гречанка Каллиопи Араозу, третьою стала німкеня Финниа Вунрам. Росіянки Анастасія Крапівіна і Анастасія Азарова залишилися поза боротьби за медалі (8-е і 14-е місця відповідно), а ось у чоловічому запливі на 5 км росіяни могли вперше піднятися на п’єдестал на домашньому чемпіонаті світу.

Четвертим у цьому виді програми став Євген Дратцев. Всеросійська федерація плавання після фінішу подала протест на порушення правил у фінальній частині дистанції, але він був відхилений, і лідер збірної Росії залишився без медалі.

«Сказали, що у трьох був фініш в межах допустимого, а четвертої руки на цьому фініші не було. А четвертої руці (Дратцеву) не дали простягнути руку, тому що на нього наплыли… А ці варіанти вони не розглядають. Звичайно, прикро. Медаль у нас повинна була бути. Але у Жені основна дистанція — 25 км. Добре, що він функціонально здорово відпрацював», — заявив відповідальний за змагальну зону з плавання на відкритій воді Дмитро Бєлов.

Заплив на 5 км у чоловіків виграв південноафриканець Чад Хо. За підсумками фотофиниша другим став німець Роб Муффельс, трійку призерів замкнув італієць Маттео Фурлан.

Фатальна Ромашина

Коли Світлана Ромашина каже, що виграла в своєму стилі чемпіонат світу, значить, вона має на увазі свою нову технічну програму — на зміну «Мерилін Монро» прийшла постановка на музику з кінофільму «Красуня».

«Насправді, можливо, ці програми дійсно схожі, але коли робиш їх, розумієш, наскільки вони різні. Нова програма повністю підходить мені за стилем, шкода тільки, що більше ніхто в такому стилі програми не робить», — заявила вона.

У битві за срібло у солісток виграла іспанка Вона Карбонель, бронза у китаянки Сунь Вэньянь. Для іспанки це свого роду перемога, тим більше що китаянок давно не було видно на стартах високого рівня. Сама Сунь Вэньянь зізналася, що не втомлюється вчитися у російської чемпіонки Наталії Іщенко, якій ще належить сольний виступ на цьому чемпіонаті світу з довільною програмою.

Історичний день для синхронного плавання

25 липня синхронне плавання на рівні офіційних змагань під егідою FINA перестало бути суто жіночим видом спорту. Першим в історії синхроністом, що виступив на чемпіонаті світу, став Гзк Акгюн з Туреччини, але всі чекали програми американського дуету, у складі якого виступав Білл Мей, самий знаменитий синхроніст в історії.

«Це особливий день, я йшов до цього все життя — до того, щоб чоловіки могли виступати на змаганнях під егідою FINA. І це сталося в Росії — країні, яка теж є для мене особливою: я не раз приїжджав сюди, знаю всіх ваших зірок синхронного плавання», — сказав Мей кореспонденту агентства «Р-Спорт».

Але виграв в цей день не він, а російський дует Олександр Мальцев/Дарина Валітова, який показав кращий результат у кваліфікації з технічною програмою.

«Це поки нічого не значить, потрібно вигравати фінал», — зазначила Валітова, а тренер росіян Гана Максимова підкреслила, що сподівається на більш чисте виконання програми своїми підопічними у вирішальному виступі на турнірі.

Ще один мікст

На цьому дебюти на чемпіонаті світу не закінчилися. Першими спортсменами в історії, виграли синхронні стрибки з вишки на чемпіонаті світу стали китайці Си Яцзе і Тай Сяоху. Другими стали канадці Меган Бенфейто і Венсан Рьендо, австралійці Домоніка Беджгуд і Мелісса Ву (308,22) замкнули трійку призерів. Росіяни Микита Шлейхер і Юлія Тимошинина стали п’ятими, хоча після однієї зі спроб йшли третіми.

«Були помилки, але було все можливо, можна було поборотися за медаль, — вважає дворазовий олімпійський чемпіон Дмитро Саутін. — Взагалі сподобалося, як все пройшло, красиво. Людям подобається дивитися, та й взагалі цікаво. Так що цей дебют міксту як нового виду програми довів, що він заслуговує місця в програмі Олімпійських ігор, я буду радий, якщо ця дисципліна стане олімпійською».

Ще один комплект медалей був розіграний у жіночих синхронних стрибках з триметрового трампліну, де перемогли китаянки Ши Тинмао і У Мінься. Срібло у канадського дуету Дженніфер Абель/Памела Вейр, бронза дісталася австралійкам Саманті Міллс і Д’естен Цінь.

Після першого дня змагань у медальному заліку лідирує збірна Китаю (два золота та одна бронза). Другий завдяки золотої медалі Ромашиной йде команда Росії (1, 0, 0), третьою — збірна США (1, 0, 0).

Чемпіонат світу з водних видів спорту проходить в Казані з 24 липня по 9 серпня. Міжнародна федерація плавання (FINA) в лютому 2015 року присвоїла Міжнародному інформаційному агентству «Росія сьогодні», до складу якого входить агентство «Р-Спорт», статус національного хост-агентства і фотопула чемпіонату світу з водних видів спорту в Казані. Вперше в історії російського і радянського плавання російське інформаційне агентство виступить основним джерелом оперативної текстової інформації і фотоконтенту з престижного світової першості.