ПФК ЦСКА не зміг здолати «Спарту» на старті Ліги чемпіонів

Матч, що пройшов у вівторок на «Арені Хімки», завершився з рахунком 2:2. У складі господарів відзначилися Алан Дзагоєв (14-я хвилина) і Зоран Тошич (53), у гостей голи забили Кехинде Фатаи (15) і Ладислав Крейчі (57). Футбол. Лига чемпионов. Матч ЦСКА - Спарта Футболісти московського ЦСКА двічі вели в рахунку по ходу першого матчу третього відбірного раунду Ліги чемпіонів проти чеської «Спарти», але задовольнилися лише нічиєю.

Матч, що пройшов у вівторок на «Арені Хімки», завершився з рахунком 2:2. У складі господарів відзначилися Алан Дзагоєв (14-я хвилина) і Зоран Тошич (53), у гостей голи забили Кехинде Фатаи (15) і Ладислав Крейчі (57). На 29-й хвилині півзахисник ЦСКА Бібрас Натхо не реалізував пенальті.

Хмари над Хімками згущалися

За півтори години до початку матчу в Москві вибухнула сильна гроза, яка ускладнила дорогу до Хімок для багатьох уболівальників, які й так не були задоволені раннім початком гри, перенесеної на 19:15 за прямої трансляції на Першому каналі. Однак турбуватися за стан поля не доводилося. В понеділок при подібних умовах проходила передматчеве тренування пражан, і дренажна система хімкінської арени показала себе з найкращої сторони.

Перед початком матчу диктор ще раз нагадав уболівальникам про те, як слід себе поводити, щоб знову не нарватися на санкції від УЄФА, а також привітав повернулися зі срібними медалями юнацького чемпіонату Європи Микиту Чернова Олександра Головіна. Фанатська трибуна відповіла скандуванням «Дмитро Хомуха», віддаючи належне колишньому хавбеку армійців за внесок у виховання підростаючого покоління.

До складу армійців очікувано повернувся Сергій Ігнашевич, а пару йому склав Олексій Березуцький, який став першим футболістом ЦСКА, який зіграв 50 матчів у Лізі чемпіонів. В іншому Леонід Слуцький, який, за численними повідомленнями, ось-ось повинен очолити збірну Росії, вирішив не відходити від складу, який приніс результат у двох перших турах чемпіонату країни.

Фатаи засмутив Акінфєєва і відправив у нокдаун Набабкіна

Якщо хтось думав, що армійці з перших же хвилин зметуть з поля противника, в чиєму складі були відсутні скільки-небудь гучні імена, то він був змушений розчаруватися. Пражани демонстрували високий пресинг і не підпускали москвичів до своїх воріт. Тим несподіванішою виявився перший гол армійців. Тошич знайшов Дзагоєва в штрафний, і той метрів з дванадцяти точно поклав м’яч у правий кут. До речі, Дзагоєв вже забивав у ворота «Спарти» п’ять років тому, правда, в розіграші Ліги Європи. Раділи господарі недовго: всього через хвилину Ігорю Акинфееву довелося діставати м’яч зі своїх воріт. Прохід Кости захисники ЦСКА зупинити дещо як змогли, але м’яч відскочив до нігерійському форварду Кехинде Фатаи, який з лінії штрафного пробив точно під штангу.

Нестримне скандування трибун «ЦСКА завжди буде першим» тут же змінилося на обнадійливе «Віримо в команду». Москвичі знову кинулися в атаку, і тут же Дзагоєв міг знову відзначитися, але після кросу Кирила Набабкіна пробив над поперечиною. Тиск армійців в підсумку вилилося в зароблений Романом Єременко пенальті, який не зміг реалізувати Натхо, пробив на зручній висоті для Давида Бичика.

«Сьогодні перший тайм ми провели на високому рівні, у нас були моменти, тому ми забили, — ділився враженнями Тошич. — Ще був хороший момент у Дзагоєва, в якому повинен був бути гол, але він не забив. Відразу пропустили після обох голів. Треба розбиратися, в чому причина цього. Головне, що у нас були моменти, йдемо далі. Все одно мені здається, що ЦСКА сьогодні був краще, але не встигли реалізувати створені моменти, тому такий рахунок».

Тут вже активізувалися гості, провівши кілька гострих контратак. В одній з них помилився Березуцький, м’яч швидко довели до Фатаи, але удар того ногою відбив Акінфєєв. У самій кінцівці тайму неприємний епізод стався в штрафний ЦСКА: після подачі кутового Фатаи спробував пробити через себе і влучив бутсою в обличчя Набабкину, якого у перерві довелося замінити на Георгія Щенникова. Як повідомив після матчу Слуцький, захисник отримав глибоке розсічення і відправився на обстеження, яке має показати, чи є у нього струс.

«Спарта» відповідає ударом на удар

Другі 45 хвилин матчу армійці почали зібрано і дуже скоро знову вийшли вперед. Після разрезающего пасу Дзагоєва Ахмед Муса пішов від голкіпера, далеко втративши м’яч, але атаку другим темпом підтримав Єременко, чий удар Бичик парирував, але на добивання Тошича зреагувати вже не зміг. І знову пражани відігралися дуже швидко: після хитромудрого розіграшу кутового Ладислав Крейчі продавив Щенникова у штрафному майданчику і головою вразив «дев’ятку».

«Не вийшло у нас сьогодні в певні проміжки часу зачепити ті плацдарми, які ми мали, — сказав Слуцький після матчу. — Швидко пропустили після забитих голів, потрібно було забивати пенальті, такий матч невикористаних можливостей вийшов. Гра надавала шанси грати так, як нам було зручно, але, на жаль, не все вийшло в оборонних діях».

Гра пішла на зустрічних курсах з рівними шансами на успіх: Маріо Голек з кількох метрів не влучив у ворота, а Дзагоєв махнув повз м’яча з лінії воротарського майданчика. Загалом господарі володіли перевагою, але чехи дуже грамотно оборонялися. Слуцький кинув у бій спочатку Георгія Міланова, а ближче до кінця і Карлоса Страндберга, але відчутних дивідендів ці ходи не принесли. У підсумку на матч, який відбудеться в Празі 5 серпня, армійці відправляються з завданням перемогти, інакше ризикують закінчити свою європейську кампанію незвично рано.

Головний тренер пражан Зденек Шчастный залишився задоволений результатом гри, хоч і нарікав на велику кількість помилок в обороні. «Вийшов дуже хороший матч з обопільними атаками, — сказав тренер журналістам. — З одного боку, я задоволений, 2:2 — це хороший результат перед другим матчем. З іншого боку, ми надали багато шансів суперникам. Ми знали, що ЦСКА застосовує високий пресинг, але все одно подарували їм 2-4 шансу. В іншому ми провели дуже хороший матч».