ЧС в Казані: перше золото Мальцева, 37-е в сумі — Іщенко та Ромашиной

Збірна Росії зрівнялася з Китаєм за кількістю золотих медалей у неофіційному командному заліку (по шість), проте залишилася другою, поступаючись по срібних нагород. Перша трійка виглядає так: 1. Китай (6-6-3), 2. Росія (6-2-1), 3. США (3-1-1).Дарина Валитова и Александр Мальцев выступают на чемпионате мира в КазаниШостий змагальний день чемпіонату світу з водних видів спорту в Казані увійшов в історію російського синхронного плавання: мікст-дует Дарина Валітова/Олександр Мальцев завоював золоті медалі в довільній програмі, а Наталя Іщенко та Світлана Ромашина виграли довільну програму дуетів. У Іщенко і Ромашиной на двох тепер 37 золотих медалей чемпіонатів світу.

Збірна Росії зрівнялася з Китаєм за кількістю золотих медалей у неофіційному командному заліку (по шість), проте залишилася другою, поступаючись по срібних нагород. Перша трійка виглядає так: 1. Китай (6-6-3), 2. Росія (6-2-1), 3. США (3-1-1).

37 золотих медалей на двох

Довільна програма «Інопланетяни» принесла 19-ту золоту медаль чемпіонату світу Наталії Іщенко і 18-ю Світлані Ромашиной. Це абсолютний тріумф російських спортсменок, яких тренує Тетяна Данченко, адже окрім двох програм в дуеті Ромашина і Іщенко виграли по одній сольною програмою.

«Було дуже хвилююче за те, щоб не було політики в суддівстві після міксту, за те, щоб дівчата зробили все ідеально, щоб не було можливості ні до чого причепитися. За це хвилювалася, за те, що домашній чемпіонат світу. Взагалі не було нічого особливо складного, все як завжди, просто втома накопичується», — розповіла Данченко про непростий підготовці до чемпіонату світу, який став тріумфальним для росіянок.

«У нас була навіть «десятка» в суддівстві, що при нинішній системі просто неймовірно», — підкреслила Іщенко.

Наступним стартом «золотого» російського дуету стане чемпіонат Європи з водних видів спорту в Лондоні. «До цього міжнародних стартів не буде, потім вже буде Олімпіада», — зазначила тренер.

Другими в довільній програмі дуетів стали китаянки Хуан Сюэчэнь і Сунь Вэньянь. Замкнули трійку українки Лоліта Ананасова та Ганна Волошина. Ця медаль стала першою для українських синхроністок на цьому чемпіонаті світу.

Прощання з дебютантами

Мальцев і Валітова виконали свою переможну програму «Лебедине озеро» під музику Чайковського. Мальцев в образі злого Ротбарта перетворював свою партнерку то в Оділлію, то в Одетту.

«Відчуваю, що увійшли в історію. Сьогодні намагалися викластися на повну. Мені приходило багато слів підтримки після технічної програми, після якої було психологічно непросто, і ми з Дариною один одного підтримували. Було тоді дуже і дуже прикро, було важко налаштуватися на довільну програму, адже технічна багато для нас важила, вона була присвячена Великій Перемозі. Ми віддали всі сили в фіналі і добре тоді все зробили, це був один з кращих прогонів. На наступний день люди в басейні підходили і говорили, що ми все одно кращі, щоб не переживали. Це дуже допомогло», — сказав Мальцев агентству «Р-Спорт».

Валітова зізналася, що ще не повірила в успіх, а тренер синхроністів Гана Максимова зізналася, що розраховувала більше на технічну, ніж на довільну програму.

«Технічна програма у нас була краще опрацьована. Ми бачили, що вона і артистично сильніше. До того ж розуміли, що більш досвідчені суперники, французи, американці, у довільній програмі будуть перегравати все це артистично, будуть обігравати більшу кількість «асинхронов». Там все-таки професійні артисти. У нас же було в програмі дуже мало рук, на яких можна стояти, грати на публіку особою, було більше часу під водою. Тому вірила більше в технічну, і не дарма. Ми кваліфікації виграли два бали тоді, те, що сталося потім, не піддається поясненню. На мою думку, ми все-таки виграли технічну програму», — сказала Максимова.

Відзначила успіх росіян і триразова олімпійська чемпіонка Марія Кисельова. «Наш дует був об’єктивно сильнішим, їх відрізняло якість виконання програм. Потрібно розуміти, що все мікст-дуети після рішення FINA збиралися за кілька місяців, у багатьох не було тих тренувальних навантажень, які є у дівчат, які виступають у групі, соло і дуетах, які тренуються по 10 годин в день. Зрозуміло, що з кожним стартом цей вид програми в цілому буде додавати в якості, і скоро ми побачимо постановки іншого рівня», — сказала Кисельова.

Друге місце зайняли американці Білл Мей і Христина Лам-Андервуд, третє — італійці Джорджіо Минисини і Маріанджела Перрупато.

Коли дівчинка вимотує хлопчиків

У командному запливі на відкритій воді річки Казанки перемогла німецька збірна, отстоявшая свій титул, здобутий у Барселоні два роки тому. Їм вдалося це зробити навіть без титулованого Томаса Лурца, оголосив про завершення кар’єри за кілька місяців до старту чемпіонату світу в Казані. «Я, чесно сказати, ставив у цьому вигляді на американців», — зазначив головний тренер збірної Росії Олексій Акатьєв. Але американців на подіумі не виявилося: другими стали бразильці та голландці, які показали однаковий час.

Росіяни Данило Серебренніков, Сергій Большаков та Анастасія Крапівіна фінішували десятими.

«Було відчуття, що пливемо на призи, але коли побачили, що десяті, були в шоці. По дистанції відчували, що повністю виклалися, що Настя виклалася, а ще що нас виснажила дівчинка. В принципі, звичайно це ознака того, що пливемо швидко, що пливемо на медаль, але десяте місце — це все-таки шок», — сказав Серебренніков журналістам.

Акатьєв сприйняв результат більш спокійно. «Дуже непередбачувані у цьому виді програми результати по взаємодії, по всьому. Наскільки можливо дівчинці пливти швидше, це завжди питання. Так що результат шоком не став, шоком, швидше, стало 43-е місце Данила Серебренникова в олімпійському вигляді (на дистанції 10 км)», — сказав він.

Битва з китаянками і олімпійські ліцензії

У басейні для стрибків у воду в четвер пройшли кваліфікація і півфінал на триметровому трампліні. У фіналі опинилися обидва російських спортсмена — та Ілля Захаров, Євген Кузнєцов, гарантували тим самим збірної дві путівки на Ігри в Ріо-де-Жанейро.

У півфіналі Захаров в сумі набрав 524,30 бала і посів третє місце, Євген Кузнєцов (499,80) став четвертим. Кращий результат у півфіналі показав китаєць Цао Юань (540,80). Фінал змагань на 3-метровому трампліні пройде в п’ятницю.

У жіночих стрибках з вишки перемогу здобула представниця КНДР Кім Гук-Хян. Другою стала китаянка Цянь Жень. Замкнула трійку призерів представниця Малайзії Панделела Ринонг Анак Памг. Росіянки у фінал пробитися не змогли.

Російські ватерполистки, посівши перше місце в групі, безпосередньо вийшли у чвертьфінал чемпіонату світу. У четвер збірна Росії в рамках групового етапу зіграла внічию з командою Китаю — 9:9.

Капітан збірної Катерина Прокоф’єва зазначила, що ватерполистки зіграли на 70% своїх можливостей. «Ми засмучені результатом. Незважаючи на те що нас влаштувала нічия, своєю грою ми не зовсім задоволені. Ми не показали свій максимум, напевно, зіграли лише на 70% своїх можливостей. Напевно, недонастроились на гру з Китаєм, але все одно всі молодці, билися до кінця, зробили те, що повинні були зробити, посівши перше місце в групі», — сказала Прокоф’єва.

«Поки у нас все йде за планом, ми хотіли зайняти перше місце, то, що і хотіли зробити. Попереду матчі на виліт. Там потрібно показати все, на що ми здатні. Морально і фізично будемо налаштовуватися на наступну гру», — додала ватерполистка.

Чемпіонат світу з водних видів спорту проходить в Казані з 24 липня по 9 серпня. Міжнародна федерація плавання (FINA) в лютому 2015 року присвоїла Міжнародному інформаційному агентству «Росія сьогодні», до складу якого входить агентство «Р-Спорт», статус національного хост-агентства і фотопула чемпіонату світу з водних видів спорту в Казані. Вперше в історії російського і радянського плавання російське інформаційне агентство виступає основним джерелом оперативної текстової інформації і фотоконтенту з престижного світової першості.