Коли вже нічого втрачати: ФК «Рубін» програв п’ятий матч в ЧР

Казанці в понеділок вдома поступилися з рахунком 1:3 (0:1). Єдиний м’яч у переможених забив Дініяр Білялетдінов (72-я хвилина). Надолужити втрачене на старті чемпіонату «Рубін» ще може, так що критичним поразки від «Зеніту» не стало.Футбол. РФПЛ. Матч Рубин - ЗенитФутболісти казанського «Рубіна» зазнали п’ятої поразки в чемпіонаті Росії, програвши у шостому турі «Зеніту» із Санкт-Петербурга на своєму полі.

Казанці в понеділок вдома поступилися з рахунком 1:3 (0:1). Єдиний м’яч у переможених забив Дініяр Білялетдінов (72-я хвилина). У переможців відзначилися Олег Шатов (16-я і 84-я) і Халк (78-а).

Поява Ріната Білялетдінова на тренерському посту «Рубіна» розбило фанатів команди на два табори. Одні ніколи не приймуть відставку Курбана Бердиєва, і їм не вистачає схематичного футболу, який приніс казанцям два чемпіонства прем’єр-ліги. Другим подобається новий «Рубін» — емоційний, місцями відчайдушний і поки ще нестабільний. Доводячи свою правоту на інтернет-майданчиках, вони виразів не вибирають, але можна не сумніватися, що і ті, та інші погоджуються в одному: на сьогодні немає для казанців суперника принциповіше «Зеніту». Причин хоч відбавляй. Сергій Семак, Олександр Бухаров, Павло Могилевец, Саломон Рондон, Крістіан Ансальді, Олександр Рязанцев…. Вибирайте будь-яку, не помилитеся. А чутки продовжують відправляти в Санкт-Петербург те Ельміра Набіулліна, то Ігоря Портнягина, що додало матчу ще більше гостроти.

Правда, на відвідуваності гри це не вплинуло. До матчу офіційний Twitter «Рубіна» повідомляв, що на стадіон прийде десять тисяч уболівальників. Якщо їх і зібралося більше, то ненабагато, хоча і погода, і час початку зустрічі не повинні були відлякувати глядачів.

Рінату Билялетдинову зараз не позаздриш. Здавалося б, ще недавно її вітали з виходом команди у Лігу Європи і натякали на те, що такий фахівець по роботі з молодими гравцями міг би стати в нагоді збірній Росії, а зараз кожен матч для тренера може стати останнім у його «рубіновий» кар’єрі. Чотири поразки в п’яти іграх прем’єр-ліги, принизливі домашні 0:3 від «Ростова» і нічия зі скромним македонським клубом «Работнічкі» — з таким багажем казанці підійшли до зустрічі з чинним чемпіоном Росії. Кращий гравець казанцев в цьому сезоні Гекденіз Караденіз перед грою отримав струс мозку, а це великий удар по і без того слабкому нападу команди.

За весь перший тайм «Рубін» провів 2-3 запам’ятовуються атаки, і лише раз серйозно загрожував воротам Юрія Лодигіна. У Сергія Рижикова роботи було набагато більше. Впоратися з пострілом Олега Шатова у кут воротар не зміг, але і до, і після першого гола «Зеніту» справно виручав свою оборону. Як тільки гості додали в русі, гравці «Рубіна» починали метушитися, втрачати м’яч у простих ситуаціях і допускати помилки. Рахунок 0:1 казанцев ніяк не влаштовував, але по тій грі, що вони показували до перерви, цей результат був би не найгіршим.

«Ми могли забити другий м’яч трохи раніше, був шанс піти на перерву за рахунку 2:0. Моменти були в Артема Дзюби і Артура Юсупова. А у другому таймі «Рубін» накрутив темп і зрівняв рахунок», — протараторив головний тренер «Зеніту» Андре Віллаш-Боаш на прес-конференції після гри. Після перерви казанці, немов отримавши доброго прочухана, забігали активніше і забитий гол заслужили. Символічно, що його автором став Дініяр Білялетдінов, син головного тренера «Рубіна». Весь перший темп флангові передачі господарів летіли куди завгодно, але не в бік адресатів, а на 72-й хвилині Канунников зробив партнеру такий пас, що промахнутися було неможливо. Можна уявити, як заревів би стадіон, реалізуй свій момент ще і Володимир Дядюн, але…

«Ясно, що «Зеніт» був ближче до перемоги, він створив більше моментів. Але футбол така річ, що забий Дядюн, не ясно як би все скінчилося. Не забиваєш ти — забивають тобі. Це момент міг повернути матч в інше русло. В принципі, підсумковий рахунок закономірний», — сумно зауважив після гри Рінат Білялетдінов.

Халк ще раз довів, що відпускати його поблизу воріт навіть на півметра — собі дорожче. Удар вийшов на диво. Навіть тащивший всі Рижиков не зміг врятувати.

«Я радий тому, як команда відреагувала на пропущений м’яч, і змогла швидко вийти вперед. Нам потрібно було перемагати в Казані після невдачі у грі з «Краснодаром», — пояснював Віллаш-Боаш. Якась надія, незважаючи на гол Халка, у фанатів «Рубіна» ще жевріла, але коли Шатов використав чергову помилку казанської оборони, трибуни стадіону «Центральний» стали порожніти.

«Ми з захисником тяглися до м’яча, хто буде перший. Я виявився першим, але толком не потрапив», — пояснював свій промах Дядюн, який відзначив, що він зіграв у нападі вперше за півроку.

«Ми багато втрачаємо м’ячів. Може, не віримо у свої сили. Нам потрібна перемога, щоб повірити в свої сили. Щоб дала поштовх на майбутнє. Коли вже нічого втрачати, біжимо вперед. Будемо самі собі ворогами, якщо вийдемо грати з цими думками в Лізі Європи з «Работничками», — продовжив нападник.

Надолужити втрачене на старті чемпіонату «Рубін» ще може, так що критичним поразки від «Зеніту» не стало. У повторній грі з «Работничками» права на помилку у команди Білялетдінова не буде.