П’ятий день ЧС з легкої атлетики: Сидорова починає і програє

Стрибунка з жердиною Анжеліка Сидорова, тричі не впоравшись з висотою у фіналі 4,50 метра, попросила вибачення у головного тренера збірної, у всієї команди, вболівальників. Місяць тому в Лондоні Сидорова встановила особистий рекорд 4,79 метра. Анжелика Сидорова. Архивное фото Стрибунка з жердиною Анжеліка Сидорова, єдина російська представниця в п’яти фіналах середовища на чемпіонаті світу з легкої атлетики, зазнала невдачі, не взявши початкову висоту. Таким чином, в скарбничці збірної Росії за п’ять днів світової першості залишається тільки одне срібло Дениса Кудрявцева, завойоване їм у бігу на 400 метрів з бар’єрами у вівторок.

Сидорова з працею пройшла кваліфікацію на чемпіонаті світу, тільки з третьої спроби впоравшись з необхідною для виходу у фінал висотою 4,55 метра. У фінальних змаганнях росіянка призначила собі стартову висоту на п’ять сантиметрів нижче. І тричі з нею не впоралася. В першій і другій спробах Сидорова, рівно місяць тому в Лондоні встановила особистий рекорд 4,79 метра, вилітала досить високо, але падала на планку, а в третій росіянка просто не стрибнула вгору.

«Я хочу попросити вибачення у (головного тренера збірної Росії Юрія Михайловича Борзаковського, у всієї команди, у всіх, хто за мене вболівав, — сказала Сидорова. — Я не знаю, як пояснити, що сталося, у мене немає виправдання ні для вас, ні для себе».

Перемогу в цьому виді програми здобула кубинка Ярислей Сільва, подолала планку на висоті 4,90 метра. Другий з результатом 4,85 стала Фабіана Мурер з Бразилії, третє місце посіла Ніколет Кирьякопулу з Греції — 4,80.

Його — перший кенійський чемпіон світу в метанні списа

У змаганнях метальників списа першим заявку на перемогу зробив єгиптянин Іхаб Аль-Сайед, відправив снаряд у другій спробі на 88,99 метра. Але лідером йому довго побути не вдалося — кенієць Джуліус Його став першим спортсменом, «розміняли» на чемпіонаті світу 90-метрову позначку. Як виявилося, і єдиним. З результатом 92,72 метра кенієць виграв, ставши першим в своїй країні чемпіоном світу в метанні списа, друге місце зайняв Ель-Сайед, а третім став екс-чемпіон світу фін Теро Питкямяки — 87,64.

У бігу на 200 метрів не пройшли в півфінал росіянки Катерина Смирнова (її результат — 23,29 секунди) і Анна Кукушкіна (23,47), ставши за підсумками попередніх забігів 41-й і 44-й відповідно.

Чешка Зузана Гейнова випередила двох американок на дистанції 400 метрів з бар’єрами і захистила титул, виграний двома роками раніше в Москві. Чешка виграла з результатом 53,50 секунди. Другою стала Шамьер Літтл (53,94), бронзу виграла Кассандра Тейт (54,02).

Ще один кенійський тріумф вечора — перемога Хівін Джепкемой в бігу на 3000 метрів з перешкодами. Її результат — 9 хвилин 19,11 секунди. Хабіба Гриби з Тунісу завоювала срібло — 9.19,24, всього на соту секунди випередивши Гезу Краузе з Німеччини.

На «гладких» 400 метрах, стали заключним медальним видом п’ятого дня змагань, перервалася стала вже звичною дуель дворазового олімпійського чемпіона та чемпіона світу американця Лашона Меррита і олімпійського чемпіона Кірані Джеймс з Гренади. На фініші південноафриканець Уейд ван Никерк був сильнішим суперників з результатом 43,48 секунди завоював перший в кар’єрі гучний титул. Мерріт (43,65) виграв срібло, бронза дісталася Джеймсу (43,78).

Шубєнков своє завдання виконав

Вранці у кваліфікаційних змаганнях росіяни виступали у трьох видах. У потрійному стрибку у чоловіків збірну представляли Люкман Адамс і Дмитро Сорокін. Обидва до 17-метрової позначки автоматичного виходу у фінал недотягнули лічені сантиметри, але в число 12-ти учасників медальних розборок пройшли без особливого хвилювання.

У бігу на 800 метрів у жінок Росію в відсутність найсильніших спортсменок у цьому вигляді — олімпійської чемпіонки Марії Савинової, бронзової медалістки Ігор-2012 Катерини Поистоговой і Анастасії Баздыревой — представляла срібна медалістка чемпіонату Росії Євгенія Суботіна. Дебют на турнірах такого рівня спортсменці не вдався — вона не впоралася з хвилюванням і не потрапила в наступний раунд.

Зате впорався зі своїм першим завданням на чемпіонаті світу бронзовий призер минулого світової першості Сергій Шубєнков. Дворазовий чемпіон Європи у своєму попередньому забігу взяв кілька уповільнений старт, але зумів фінішувати в числі чотирьох найсильніших і вийшов у півфінал.

Чічерова і Кучина вступають у боротьбу

Вранці в четвер у «Пташиному гнізді» пройдуть попередні забіги на 5000 метрів у жінок, де на старт вийдуть Гульшат Фазлитдинова і Олена Коробкіна, і 1500 метрів у чоловіків. У бігу на 100 метрів з бар’єрами виступить чинна чемпіонка Росії і віце-чемпіонка Універсіади Ніна Морозова. Враховуючи той факт, що лише дві суперниці по забігу показували в цьому сезоні більш швидкі секунди, ніж росіянка, а в півфінал проходять чотири бігунки, шанси впоратись із цим завданням у Морозової хороші. У паралельному забігу візьме участь Катерина Галицька, віце-чемпіонка Росії.

З трьох технічних видів ранкової програми росіяни не представлені лише в метанні диска у чоловіків, зате в боротьбу вступлять высотницы і стрибунки у довжину. Кваліфікаційний норматив у стрибках у висоту, з яким будуть справлятися олімпійська чемпіонка і лідер світового сезону Анна Чічерова і переможниця зимового чемпіонату світу Марія Кучіна, дорівнює 1,94 метра. В секторі для стрибків у довжину збірну Росії представлять відразу три спортсменки — бронзовий призер чемпіонату Європи Дар’я Клішина, віце-чемпіонка Олімпіади Олена Соколова і чинна чемпіонка Росії Юлія Пидлужная. Для потрапляння у фінал потрібно виконати норматив 6,75 метра.

Відкривати вечірню сесію шостого дня змагань, у ході якої спортсмени розіграють чотири комплекти медалей, будуть метательницы молота. Росіянки в цьому виді заявлені не були. Фаворит змагань — полька Аніта Влодарчик, встановила 1 серпня цього року світовий рекорд (81,08 метра). Серед її основних суперниць — німкеня Бетті Хайдлер, француженка Олександра Таверньє і, звичайно, китаянки Ван Чжен і Чжан Вэньсю.

Вихід росіянина Сергія Шубенкова у фінал чемпіонату світу в бігу на 110 метрів з бар’єрами ускладнюється присутністю в одному з них півфінальному забігу відразу трьох серйозних суперників — ямайця Хэнсла Парчмента, француза Гарфілда Дар’яна і американця Аліка Харріса. У фінал змагань безпосередньо проходять по два бігуна з кожного забігу і ще два доберуться по часу. Також увечері в четвер пройдуть півфінальні забіги на 200 та 800 метрів у жінок.

Гетлін проти Болта, Пичардо проти Тейлора

Медальні шанси у росіян в цей вечір є у представників потрійного стрибка Люкмана Адамса і Дмитра Сорокіна. Щоправда, їм доведеться змагатися, найімовірніше, за бронзу і фактично з усіма фіналістами. Це і досвідчений румун Маріан Опреа, олімпійський чемпіон Нельсон Евора з Португалії, американець Омар Креддок і француз Бенжамін Компаоре.

А про фаворитів у цьому вигляді не вщухають розмови все літо — кубинець Педро Пабло Пичардо і американець Крістіан Тейлор, не раз улетавшие в нинішньому сезоні за 18 метрів, дозволили любителям легкої атлетики з натхненням чекати фіналу чемпіонату світу саме в цьому вигляді. У першу чергу тому, що в секторі напевно буде напружена боротьба, а по-друге, ця боротьба може вилитися не що інше, як світовий рекорд. Минулий був встановлений, до речі, на чемпіонаті світу 1995 року британцем Джонатаном Едвардсом.

Золото на «гладких» 400 метрів у жінок майже напевно розіграють багамка Шона Міллер і американка Еллісон Фелікс. Нарешті, в шостий день чемпіонату світу в Пекіні стане відомий відповідь на питання — чи зможе американець Джастін Гетлін взяти реванш за втрачене у бігу на 100 метрів золото у дев’ятикратного чемпіона світу ямайця Усейна Болта на двохсотметрівці?