Дежавю: ПФК ЦСКА пробився в групову стадію ліги чемпіонів, перемігши «Спортинг»

У матчі раунду плей-офф Ліги чемпіонів сюжет гри повторив фінальну зустріч Кубка УЄФА сезону 2004/05 між цими ж суперниками. І на цей раз на гол португальської команди в першому таймі армійці після перерви відповіли трьома. Игрок ЦСКА Роман Еременко радуется победе в матче раунда плей-офф Лиги чемпионов УЕФА между ФК ЦСКА и Спортинг Дубль Сейду Думбія і натхненна гра Ахмеда Муси дозволили футболістам московського ЦСКА здолати лісабонський «Спортинг» і пробитися в груповий етап Ліги чемпіонів.

Матч-відповідь раунду плей-офф Ліги чемпіонів, що пройшов у середу в Хімках, завершився з рахунком 3:1 на користь господарів. Сюжет гри в точності повторив фінальну зустріч Кубка УЄФА сезону 2004/05 між цими ж суперниками. І на цей раз на гол португальської команди в першому таймі армійці після перерви відповіли трьома.

Мінус Фернандес і мінус 1 на табло

У порівнянні з матчем тижневої давності, що завершився поразкою ЦСКА з рахунком 1:2, Леонід Слуцький вважав за краще Георгія Щенникова Кирилу Набабкину на лівому фланзі оборони, а в складі португальців Джонатан Сілва очікувано замінив травмованого Джефферсона, а Альберто Аквілані вийшов замість автора переможного гола Ісламу Слимани. Матч розпочався з хвилини мовчання в пам’ять про колишнього гравця португальського клубу Машкареньяше, який є рекордсменом за кількістю голів в матчі клубних турнірів УЄФА. Однак на цьому тиша на «Арені Хімки» закінчилася. Забитий до відмови 18-тисячник з перших секунд погнав армійців вперед, але португальці були до такого розвитку подій готові.

На перших хвилинах у грі господарів проглядалося дуже багато індивідуальних дій, не вилилися у щось конструктивне. Вже на другій хвилині Леоніду Слуцькому довелося похвилюватися, коли дісталося Маріо Фернандеса, але лікарі змогли його досить швидко повернути на поле. Незабаром бразилець пару раз зірвав оплески, спочатку у чудовому підкаті зупинивши прохід Андре Каррільо, а потім ефектно скинувши м’яч Ігорю Акинфееву плечем.

На екваторі першого тайму Муса продемонстрував відмінний дриблінг у штрафному суперника, а через десяток секунд небезпечний простріл замикав Фернандеса, але м’яч пройшов трохи повз. Зате трибуни по-справжньому загорілися, але ненадовго. Спочатку один з найактивніших гравців матчу Фернандес знову опинився на газоні, і в цей раз заміна потрібна — у гру вступив Набабкін. А ще через пару хвилин португальці забили: з правого флангу пройшла передача на хід Гутьєрресу, який впевнено переграв Акінфєєва в ближньому бою.

У самій кінцівці перших 45 хвилин Роман Єременко спритно відтер від м’яча захисника і вивів Набабкіна на оперативний простір, однак нехитрий простріл з правого захисника закінчив свій шлях в руках Сування Патрісіо, і знову багато нарікають на ранній відхід Фернандеса, якого після матчу відправили до лікарні на обстеження.

«Лікоть Бога» у виконанні Думбія і нестримний Муса

Незважаючи на всі негаразди, на другий тайм «червоно-сині» вийшли сверхзаряженными і практично відразу відігралися. Реактивний Муса заробив штрафний на лівому фланзі, Алан Дзагоєв прострілив, хтось з захисників незграбно відбив м’яч, і в штовханині біля воріт Думбія, як здалося, ліктем переправив його в сітку. Ложкою дьогтю став постріл з ракетниці фаєром, пролетевшим добру половину поля і дивом не що потрапили ні в кого з гравців. Тепер армійців, за якими і так УЄФА стежить пристальнейшим чином, можливо, чекає нову дисциплінарну справу і як мінімум чималий штраф.

«У нас дуже складно складалася ця кваліфікація, але в Лізі чемпіонів по-іншому не буває, — сказав Слуцький журналістам. — Дуже радий, що змогли переломити невдало складався матч і проявили характер та волю до перемоги. Думбія я на брівці говорив загальні слова підтримки, говорив, що він точно заб’є, і якщо йому не вистачає сил, то можна десь взяти перепочинок».

Фанатські трибуни затягнули перекличку, в яку вплели рядок: «»Спортинг» теж переможемо, три очки не віддамо». Однак на кону було набагато більше, ніж три очки, як мінімум кілька мільйонів євро різниці між груповими етапами Ліги чемпіонів і Ліги Європи. ЦСКА повністю заволодів перевагою і на якийсь час затиснув гостей на їх половині поля, але останнього точного пасу не вистачало.

Думбія заробив жовту картку на рівному місці, потрапивши по обличчю Жуану Перейрі, але це тільки розпалило івуарійця, і через пару атак він оформив дубль. Єременко вирізав чудовий крос на Мусу, той помчав від свого опікуна і викотив м’яч на порожні ворота свого партнера по атаці. На 82-й хвилині трибуни в єдиному пориві схопилися за голови, побачивши м’яч у сітці воріт Акінфєєва після удару вийшов на заміну Слимани, але через мить стадіон вже вибухнув, святкуючи піднятий арбітром на брівці прапорець. Відповідь послідувала негайно: Дзагоєв вивів Мусу на рандеву з голкіпером, і нігерієць майстерно розпорядився моментом.

«Я вважаю, що ми вдало увійшли у гру, особливо перші 30 хвилин ми контролювали хід матчу, може бути, трошки зменшили темп наприкінці першого тайму, — сказав після матчу тренер лісабонців Жорже Жезуш. — Далі втрутилися фактори, які не належать до ігрових моментів. У Лісабоні теж нам не дали чистий пенальті, і тут гол, який забив Слимани, був чистий. Найцікавіше, що суддя дав відмашку вже після того, як м’яч побував у воротах».

Далі був тріумфальний вихід з поля героя вечора Думбія, який звільнив місце Олексію Березуцькому, червона картка Жуану Маріу за відвертий зрив атаки, після якого Мусу винесли на ношах, вихід на заміну Георгія Міланова і, нарешті, загальне тріумфування після фінального свистка. Привітати армійців поспішали все: після матчу прямо в роздягальні вирушили глава адміністрації президента РФ Сергій Іванов, президент баскетбольного ЦСКА Андрій Ватутін і новоспечений президент РФБ Андрій Кириленко.

«Зараз переповнюють емоції, розум мало працює, але цей матч увійде в аннали історії ЦСКА, тим більше що гра розвивалася майже так само, як десять років тому в Лісабоні у фіналі Кубка УЄФА. ЦСКА показав свій бойовий дух і вже не в перший раз в цьому сезоні здобуває саме вольові перемоги тоді, коли потрібно», — заявив Іванов журналістам.