Сьомий день ЧС з легкої атлетики: Шубєнков осяяв Пекін золотом

86ea2bcfae98b75564abf2e3bae0d19a

У столиці Китаю Пекіні 28 серпня пройшов сьомий день чемпіонату світу з легкої атлетики, який приніс збірній Росії довгоочікуване золото. Сергій Шубєнков, встановив у фіналі національний рекорд, здобув перемогу в бігу на 110 метрів з бар’єрами. Легкая атлетика. Чемпионат мира 2015. Седьмой день Сьомий день чемпіонату світу з легкої атлетики приніс збірній Росії довгоочікуване золото. Перемогу в бігу на 110 метрів з бар’єрами здобув Сергій Шубєнков, встановив у фіналі національний рекорд. В восьмий день змагань медальну скарбничку російської команди постараються поповнити Анна Чічерова і Марія Кучіна, які розіграють один з восьми медальних комплектів нагород цього дня — в стрибках у висоту.

Але розпочався сьомий день з радісної події для господарів чемпіонату світу. Першу золоту медаль для збірної Китаю принесла представниця спортивної ходьби. Чемпіонкою світу в ходьбі на 20 кілометрів стала Лю Хун, яка подолала дистанцію за 1 годину 27 хвилин 45 секунд. Вона випередила свою співвітчизницю Лу Сючжи, яка показала такий же результат. Трійку призерів замкнула українка Людмила Оляновская (1 година 28 хвилин 13 секунд). Росіянки в цьому виді змагань представлені не були.

Безпосередньо у фінал чемпіонату світу в чоловічій висоті пройшли вісім спортсменів, які виконали кваліфікаційний норматив 2,31 метра. Серед них господар змагань Чжан Гуовэй, чинний чемпіон світу українець Богдан Бондаренко, катарець Мутаз Есса Барші і канадець Дерек Друэн. Росіянин Данило Циплаков зробив дві результативних спроби на цій висоті, але оскільки всі попередні позначки корилися йому з перших стрибків, Циплаков відмовився від виконань третьої спроби і з результатом 2,29 вийшов у фінал. Олімпійський чемпіон Іван Ухов з висотою 2,29 метра не впорався і завершив боротьбу.

Шубєнков приніс перше золото для Росії

«Шубєнков зробив все можливе і неможливе для цієї перемоги», — так прокоментував золото 24-річного росіянина головний тренер збірної Росії Юрій Борзаковський. Сергій Шубєнков після перемоги не втомлювався розповідати про своє нерозуміння з приводу того, що всі навколо були впевнені і чекали його перемоги, крім нього самого. Перемога при цьому вийшла більш ніж переконливою. Вже після четвертого бар’єру стало очевидно — випередити росіянина в цей вечір не судилося ні олімпійському чемпіону і рекордсмену світу американця Арісу Мерритту разом з товаришем по команді чемпіоном світу-2013 Девідом Олівером, ні одному з найсильніших спринтерів Європи француза Паскаля Мартіно-Лагарду, ні бронзовому медалістові Олімпіади-2012 ямайця Хэнслу Парчменту. Дивно, але Шубєнков, якому раніше ніяк не вдавалося вибігти із заповітних 13 секунд, у фіналі став єдиним, хто це зробив. 12,98 і національний рекорд проти 13,03 у Парчмента і 13,04 у Меррітт. Колишній рекорд Росії був встановлений Шубенковым на початку липня і становив 13,06. Шубєнков став першим українським чемпіоном світу на дистанції 110 метрів з бар’єрами.

Дар’я Клішина, в свою чергу, не зуміла поборотися за нагороди у стрибках у довжину. Спортсменка в кращій спробі показала результат 6,65 метра і не увійшла в число восьми спортсменок, які продовжили боротьбу за медалі, ставши десятою. Перемогу в цьому виді з найкращим результатом сезону здобула подруга Клішиної по групі тренера Лорена Сигрейва американка Тианна Бартолетта (7,14). Друге місце посіла Кулі Проктор з Великобританії (7,07), бронза в активі сербки Івани Шпанович (7,01). Обидві спортсменки встановили національні рекорди.

У бігу на 200 метрів яскраву перемогу здобула голландка Дафна Схіпперс, кількома днями раніше виграла срібло на престижній стометрівці. На цей раз Схіпперс впевнено фінішувала першою, встановивши рекорд змагань — 21,63 секунди. Срібло і бронзу виграли спортсменки з Ямайки — Элайни Томпсон (21,66) і Вероніка Кемпбелл-Браун (21,97).

Не змогли пробитися у півфінал чемпіонату світу Ніна Морозова і Катерина Галицька в бігу на 100 метрів з бар’єрами. Галицька врізалася в шостий бар’єр, після чого зійшла з дистанції, а Морозова фінішувала четвертою у своєму забігові з результатом 12,91 секунди. Цього було недостатньо, щоб дістатися до фіналу за часом. Перемогу в цьому виді отримала ямайська бігунка Даніель Вільямс з результатом 12,57 секунди. Срібну медаль здобула німкеня Сінді Роледер — 12,59. Третє місце посіла білоруска Аліна Талай — 12,66.

У кваліфікації чемпіонату світу в сьомий день також виступили копьеметательницы, серед яких були і дві росіянки. Віра Ребрик, яка показала результат 59,67 метра при кваліфікаційний норматив 63,50, коротко пояснила, що ще в ході розминки травмувала коліно. Чемпіонка світу-2011 Марія Абакумова, яка виступала у другій групі учасниць з результатом 56,08 також не пройшла у фінал, висловивши здивування з приводу провального виступу групи метальників на чемпіонаті світу, і закликала не судити її суворо.

За підсумками п’яти видів у десятиборстві на дев’ятому місці йде переможець зимового чемпіонату Європи-2015 Ілля Шкуренев. В активі росіянина після виступу в бігу на 100 метрів, стрибках у довжину та висоту, штовханні ядра та бігу на 400 метрів 4338 очок. Спортсмен встановив два особистих рекорди — на 400-метрівці і за сумою після першого дня змагань. Лідирує олімпійський чемпіон та чинний чемпіон світу американець Ештон Ітон (4703).

За підсумками півфінальних забігів в число 12 фіналістів у бігу на 1500 метрів увійшов олімпійський чемпіон, дворазовий і діючий чемпіон світу кенієць Асбель Кіпроп. З ним в компанії ще три співвітчизника, що цілком може призвести до першого на цьому чемпіонаті світу кенійського подіуму.

Єдиний російський ходок не доїхав до Пекіна

Єдиний російський ходок Олександр Яргунькин не вийде на старт чемпіонату світу на дистанції 50 кілометрів. За заявою Російського антидопінгового агентства (РУСАДА), яке було зроблено в п’ятницю, Яргунькин тимчасово відсторонений від змагань в рамках проведеного розслідування з приводу вживання спортсменом заборонених препаратів. Таким чином, до Пекіна не дісталися не тільки представники мордовської школи спортивної ходьби, тренувалися під керівництвом Віктора Чегина, але і, за офіційними заявами Всеросійської федерації легкої атлетики, «чистий» спортсмен із Чувашії. Вперше в історії на світовій першості збірна Росії не представлена у спортивній ходьбі.

Лідер світового сезону на цій дистанції — Матей Той зі Словаччини, але з ряду об’єктивних причин золото може дістатися представників Піднебесної або їх сусідів з Країни висхідного сонця, які за своїм кращим результатам сезону не сильно поступаються словацькому ходок.

У трьох з останніх п’яти видів програми суботнім ранком виступлять десятиборці. Спортсмени вийдуть на старт дистанції 110 метрів з бар’єрами, виступлять у метанні диска, після чого перемістяться в сектор для стрибків з жердиною. Пройдуть попередні забіги в естафетах 4×400 і 4×100 метрів у чоловіків і жінок. У чоловічій естафеті 4×100 росіяни на чемпіонат світу не відібрали.

Чічерова і Кучина у боротьбі за золото для збірної Росії

Відповідь на питання, чи зможе збірна Росії розвинути успіх Шубенкова і завоювати ще хоча б одне золото на чемпіонаті світу в Пекіні, стане відоме в суботу ввечері — высотницы Анна Чічерова і Марія Кучіна вийдуть в сектор, щоб посперечатися за звання чемпіонки з цілою низкою серйозних суперниць. Серед них хорватка Бланка Влашич, іспанка Рут Бейтиа, німкеня Марі-Лоуренс Юнгфляйш.

Кенійка Юніс Сум спробує захистити звання чинної чемпіонки світу в бігу на 800 метрів, а Мо Фара з Великобританії до чотирьох вже існуючих титулів буде прагнути додати п’ятий — у бігу на 5000 метрів. У перший день чемпіонату світу британець виграв золото на дистанції 10 000 метрів.

У метанні диска росіяни на чемпіонат світу заявлені не були, а в відсутність олімпійського чемпіона і триразового чемпіона світу з Німеччини Роберта Хартинга залізних фаворитів у боротьбі за медаль вищого ґатунку немає. Єдині, хто безпосередньо кваліфікувався у фінал з результатом за 65 метрів, стали поляк Петро Малаховський, срібний медаліст минулого чемпіонату світу, і ямаєць Федрик Дакрес. Втім, десять інших фіналістів не надто відірвалися від лідерів кваліфікації, що дозволяє сподіватися на цікаву боротьбу у фіналі.

Заключним видом у десятиборців стане біг на 1500 метрів, а закривати вечірню програму восьмого дня чемпіонату світу будуть учасники чоловічої і жіночої естафет 4×100 метрів.