Італійці не пустили тенісистів з РФ у Світову групу Кубка Девіса

Після того, як збірна Росії з тенісу програла збірній Італії з рахунком 3-1 проходить в Іркутську матчі за право на місце у Світовій групі Кубка Девіса, росіяни втратили шанс повернутися в еліту світового тенісу.Теннис. Кубок Дэвиса. Матч Россия - ИталияЧоловіча збірна Росії з тенісу упустила шанс повернутися в елітний дивізіон Кубка Девіса після трирічної перерви, поступившись італійцям у матчі плей-офф Світової групи в Іркутську.

Команда Італії, спочатку вважалася фаворитом, змогла забезпечити собі перемогу вже після четвертого матчу, повівши з рахунком 3-1. Таким чином, наступний сезон росіяни знову проведуть у групі 1.

Обнадійливий початок

Збірна Росії ґрунтовно підійшла до цього матчу і приїхала в Іркутськ за 10 днів до стартової зустрічі, так що всі повинні були встигнути акліматизуватися. У перший день змагань перший номер росіян Теймураз Габашвілі впевнено розібрався з Сімоне Болелли, який для багатьох несподівано замінив у складі Андреаса Сеппі— 7:6 (7:2), 6:1, 6:3 — і подарував надію на загальний успіх кампанії.

«Звичайно, здорово так почати. Не можна сказати, що був розслаблений — це найважливіший матч. За кожен м’яч боровся за останній, але отримав, звичайно, величезне задоволення. Насолоджувався манерою гри, яку показував. Іноді, може бути, нерозумно тактично грав, але це рідко було, і помилки, може, були, але в цілому гра дуже хороша вдалася. Сподіваюся, що в такому ж ключі продовжу грати далі, тому що краще вже не треба», — сказав Габашвілі по телефону.

Слідом на корт вийшли юний Андрій Рубльов, тим не менш, вже має досвід виступів за головну команду країни, і Фабіо Фоньїні, здивував багатьох своєю перемогою над Рафаелем Надалем під час Відкритого чемпіонату США. У першому сеті 17-річному росіянину вдалося вирівняти гру з рахунку 2:5, а на тай-брейку він мав три сетболи, але не зміг їх реалізувати і в підсумку поступився. Поразка у стартовій партії надломило Рубльова, і далі Фоньїні без особливих проблем довів справу до перемоги— 7:6 (10:8), 6:2, 6:2.

Грамотна заміна італійського тренера

Спочатку на парний матч у італійців були заявлені Сеппі і Паоло Лоренці, але капітан італійської збірної Коррадо Барадзутті в результаті вирішив виставити Фоньїні і Болелли, які в цьому сезоні виграли Відкритий чемпіонат Австралії і дійшли до півфіналу на Ролан Гаррос. У росіян же за вже сформованою традицією на корті з’явилися Євген Донський та Костянтин Кравчук.

Матч в підсумку тривав три години й 18 хвилин, видався сверхнапряженным. Італійці взяли перший сет з першого ж брейка в 12-му геймі, після чого росіяни перебудувалися і впевнено виграли другу партію. Доля третього і четвертого сетів вирішувалася на тай-брейках, в яких гості виглядали більш впевнено і робили менше помилок, завоювавши важливе очко в протистоянні— 7:5, 2:6, 7:6 (7:5), 7:6 (7:2).

«Прикра поразка. Мабуть, мені не вистачило досвіду саме як парного гравцеві. Зазначу, що Фоньїні і Болелли відмінно пересувалися, грали на прийомі. Італійці добре провели кінцівку четвертого сету. Безумовно, цю партію ми повинні були вигравати», — заявив Донський.

Фоньїні — король тай-брейків

В останній день матчу першими на корті з’явилися Габашвілі і Фоньїні. У першій партії суперники двічі взяли чужі подачі, а на тай-брейку італієць був точнішим. Потім Фоньїні впевнено взяв другий сет, а в третьому відразу ж зробив брейк і повів 3:1. Габашвілі зумів зібратися, виграти чотири гейми поспіль. Здалося, що італійський тенісист, нарешті, почав втомлюватися. Все ж справа дійшла до тай-брейка, де росіянин зміг врятувати три матч-бола, але перемога знову дісталася італійцеві.

«Мій суперник здорово зіграв, розслаблятися не можна було, так що я був зібраний до кінця. Найважливішими моментами була гра на тай-брейках, в третьому сеті мені трохи пощастило, не без цього. Я зіграв сім сетів за попередні два дні, так що я відчував втому, але мій фізичний стан дозволило мені довести матч до перемоги», — сказав Фоньїні.

В цілому, можна відзначити, що росіяни змогли зробити невеликий крок вперед в поточному сезоні, так як в 2013 і 2014 роках їм доводилося битися за право залишитися в групі 1. В цей же раз збірна Росії спочатку в березні обіграла Данію у Новому Уренгої, а потім сенсаційно перемогла Іспанію у Владивостоці, програю по ходу зустрічі 0-2.

«Я вважаю, що всю серію ігор Кубка Девіса ми провели добре, трагедії ніякої немає, але тепер знову буде думати, що робити далі», — заявив «Р-Спорт» заслужений тренер Росії і член правління Федерації тенісу Росії (ФТР) Володимир Камельзон. — Ми і так вже багато зробили, розкидали Кубок Девіса по всій Росії, такого ніхто крім ФТР не робить. Ми отримали нових вболівальників, ми зарядили тенісом ще три регіону, так що те, що ми могли, ми зробили. Федерація працює».