Іспанські баскетболісти повернули собі титул найсильнішої збірної Європи

Баскетболісти збірної Іспанії обіграла команду Литви в фіналі чемпіонату Європи, ставши переможцями чемпіонату Європи вже в третій раз.Баскетбольный мяч. Архивное фотоБаскетболісти збірної Іспанії втретє в історії стали переможцями чемпіонату Європи, обігравши в неділю у фіналі, що пройшов у французькому Ліллі, команду Литви. Раніше іспанці вже вигравали Євробаскет у 2009-му та 2011-му роках.

На груповому етапі іспанці зазнали двох поразок: від збірних Сербії та Італії, вийшовши до 1/8 фіналу з другого місця в таблиці і потрапивши в першому раунді плей-офф на поляків, яких обіграли з рахунком 80:66. У чвертьфіналі у напруженій боротьбі іспанцями були биті греки (73:71), а суперниками у боротьбі за путівку у фінал і на Олімпіаду в Ріо стали французи — чемпіони Європи-2013. До речі, на попередньому Євробаскеті ці команди також зустрічалися в півфіналі, але тоді перемогу здобула збірна Франції (75:72).

На цей раз збірної Іспанії вдалося вирвати у команди Франції перемогу лише в овертаймі — 80:75. Лідер іспанців По Газоль набрав у цій грі 40 очок і зробив 11 підбирань. В середньому ж 35-річний центровий у восьми матчах, проведених до фіналу, набирав з 25,6 очки, ставши головною зіркою своєї команди на турнірі у відсутність не приїхали на Євробаскет Марка Газоля, Рікі Рубіо, Сержа Ибаки і Хосе Кальдерона.

Команда Литви, недосчитавшаяся у своєму складі на Євробаскеті Лінаса Клейзы, Мартинаса Поцюса і Донатаса Мотеюнаса, на груповому етапі також не обійшлася без поразок, несподівано для багатьох поступившись бельгійцям (74:76), але, незважаючи на це, все ж вийшла в плей-офф з першого місця в групі.

В 1/8 фіналу збірна Литви насилу взяла верх над грузинами (85:81), а у чвертьфіналі вибила з боротьби за медалі італійців, здобувши перемогу лише в овертаймі — 95:85. У півфіналі литовці зовсім не знали до цього поразок на турнірі сербів (67:64), гарантувавши собі участь в Іграх-2016 в Ріо.

У фінальній грі перевага збірної Іспанії вже на початку другої чверті досягла 15 очок — 23:8, однак до виходу на велику перерву литовці змогли трохи вирівняти ситуацію і відправилися в роздягальню, поступаючись вісім очок (33:41). Тим не менш, підібратися до суперників ближче до кінця зустрічі збірної Литви так і не вдалося: відрив іспанців у другій половині матчу тільки зростав. На фінальну десятихвилинку суперники вийшли за рахунку 60:43 на користь команди Іспанії, яка без проблем втримала перевагу і завоювала золоті медалі — 80:63. Газоль став найрезультативнішим гравцем фінального матчу, оформивши черговий дабл-дабл — 25 очок і 12 підбирань, і був визнаний MVP чемпіонату Європи.

Володарями бронзових медалей Євробаскету-2015 стали французи, які в матчі за третє місце обіграли збірну Сербії з рахунком 81:68.

Збірні Іспанії та Литви завдяки виходу у фінал турніру забезпечили собі участь в Олімпіаді в Ріо, а команди, що зайняли місця з третього по сьоме, а це відповідно команди Франції, Сербії, Італії, Греції й Чехії поборються за путівки на Ігри-2016 в кваліфікації. Місця проведення трьох відбіркових турнірів, переможці яких вийдуть на Олімпійські ігри, Міжнародна федерація баскетболу оголосить у листопаді. На організацію однієї з кваліфікацій планує претендувати Росія, і в разі отримання такого права чоловіча збірна Росії, незважаючи на невдалий виступ на Євробаскеті-2015, все ж зможе поборотися за поїздку на Олімпіаду.