Чемпіонат світу зі спортивної гімнастики стартує у вівторок в Глазго

На змаганнях, які пройдуть з 23 жовтня по 1 листопада, будуть розіграні медалі в командному багатоборстві, особистому багатоборстві та в окремих видах багатоборства.Спортсмен выполняет упражнения на кольцах на соревнованиях по спортивной гимнастике. Архивное фото Фінальні змагання чемпіонату світу по спортивній гімнастиці в Глазго стартують у вівторок, і збірна Росії може розраховувати на медалі в декількох видах програми.

Чемпіонат світу зі спортивної гімнастики проходить з 23 жовтня по 1 листопада. На турнірі будуть розіграні медалі в командному багатоборстві (27 жовтня — жіночий фінал, 28 жовтня — чоловічий), особистому багатоборстві (29 жовтня — жіночий фінал, 30 жовтня — чоловічий) і в окремих видах багатоборства (фінали — 31 жовтня та 1 листопада).

Головна задача виконана

Однією з головних завдань для національних команд на турнірі в Глазго було потрапляння до фінальної вісімки, що гарантувало максимальну квоту з п’яти путівок на Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро. Обидві російські збірні, чоловіча і жіноча, з цим впоралися. І тепер у вівторок в боротьбу за медалі першими вступають жіночі збірні у фіналі командного багатоборства.

«Що стосується майбутніх командних фіналів, то ніяких певних завдань немає, треба просто виступати в свою силу і не нагнітати», — заявив агентству «Р-Спорт» головний тренер збірної Росії Андрій Родіоненко. У той же час росіянки, показали у кваліфікації другий результат після американок і стали третіми у цьому вигляді на торішньому чемпіонаті світу, вправі претендувати на медалі в командному турнірі.

Чоловічі збірні боротимуться за медалі в середу, але тут багато для росіян буде залежати від роботи над помилками. За підсумками кваліфікації збірна Росії стала четвертою, а потіснити команди Японії, Китаю, Великобританії та США в фіналі буде непросто. Така ж ситуація і в чоловічому особистому багатоборстві, де Росію представлять Микола Куксенков і Давид Белявський. У цьому виді головна інтрига полягає в наступному: чи зможе хтось змістити з трону короля багатоборства японця Кохэя Утимуру.

В очікуванні дива у багатоборстві

Фінал чоловічого особистого багатоборства відбудеться в п’ятницю, жінки ж стартують днем раніше. Єдиною росіянкою, яка пробилася в 24 список кращих за підсумками кваліфікації, стала 16-річна Седа Тутхалян, яка показала сьомий результат. Російські гімнастки будуть представлені у всіх фіналах окремих видів багатоборства. Дарина Спірідонова при цьому показала найкращі результати в кваліфікації на різновисоких брусах. У фіналі цього виду також виступить Вікторія Комова, яка стала другою у відборі.

В опорному стрибку у фінал з другим результатом вийшла Марія Пасіка, на колоді виступлять Тутхалян і Комова, а у вільних вправах побореться за медалі Ксенія Афанасьєва. У чоловіків з окремими видами ситуація значно гірша. Лише Денису Аблязіну вдалося подолати кваліфікацію в одному з окремих видів багатоборства — опорному стрибку, у фінал якого він відібрали з другим результатом. А ось зберегти титул чемпіона світу у вільних вправах Аблязіну після невдачі в кваліфікації не вдасться.