Шюррле залишив футболістів ЦСКА без плей-офф Ліги чемпіонів

Зустріч, що пройшла в середу на стадіоні «Арена Хімки», завершилася з рахунком 2:0 на користь гостей, у яких дубль оформив Шюррле (67-й і 88-а хвилини).Игрок Вольфсбурга Андре Шюррле (справа) радуется забитому своему голу в матче группового раунда Лиги чемпионов между ПФК ЦСКА Два голи півзахисника німецького «Вольфсбурга» Андре Шюррле позбавили московський ЦСКА шансів пробитися в плей-офф футбольної Ліги чемпіонів.

Зустріч, що пройшла в середу на стадіоні «Арена Хімки», завершилася з рахунком 2:0 на користь гостей, у яких дубль оформив Шюррле (67-й і 88-а хвилини). При цьому на офіційному сайті УЄФА перший гол записали на воротаря ЦСКА Ігоря Акінфєєва, який не зумів парирувати удар німця. Армійці набрали 4 очки в п’яти матчах, «Вольфсбург», очолив турнірну таблицю — 9. ЦСКА зберігає шанси на третє місце в групі, яке дає перепустку до плей-офф Ліги Європи.

Перший тайм: захист перевершила напад

ЦСКА підійшов до гри з «Вольфсбургом», маючи за плечима триматчеву безвиграшну серію: за виїзним поразкою від «Манчестер Юнайтед» у Лізі чемпіонів (0:1) пішли два програшу в чемпіонаті Росії — «Краснодару» (1:2) і «Крильям Совєтов» (0:2). Причому гра з «Краснодаром» перервала безпрограшну серію ЦСКА в чемпіонаті Росії, становила 21 матч.

Команди розпочали зустріч без розвідки, з перших хвилин гра йшла на зустрічних курсах. Однак суперникам у вирішальні моменти не вистачало точної передачі. Перший тайм пройшов практично без гольових моментів. Загрожували воротам німців Алан Дзагоєв і Ахмед Муса, але їх удари були неточними. У складі «вовків» найбільш небезпечний був форвард Бас Дост, який в парі моментів пробив поруч зі штангою, а в третьому випадку потрапив в руки Акинфееву.

Успішніше в першому таймі суперники грали у відборі, зустрічаючи один одного жорстким пресингом. Після перерви замість основного захисника ЦСКА Сергія Ігнашевіча вийшов Віктор Васін. Згодом з’ясувалося, що ветеран армійців отримав пошкодження литкового м’яза. Друга половина зустрічі вийшла значно більш видовищною і з великою кількістю небезпечних моментів. Так, на 49-й хвилині Георгі Міланов міг вивести вперед ЦСКА, якби не самовіддана гра воротаря гостей.

Шюррле продовжив антирекорд Акінфєєва

Німці витримали натиск армійців і відповіли дальнім ударом Максиміліана Арнольда — Акінфєєв виручив. У свою чергу москвичі вивели на ударну позицію Зорана Тошича, який з лінії штрафного майданчика поцілив у хрестовину воріт. На 67-й хвилині захисник гостей Данте довгою передачею знайшов у штрафному ЦСКА Доста, який скинув м’яч на Шюррле. Хавбек збірної Німеччини прорвався до воротарського майданчика і з гострого кута пробив — м’яч прошмигнув під руку Акинфееву і повільно закотився у ворота.

Таким чином, голкіпер ЦСКА продовжив антирекордну серію матчів Ліги чемпіонів, в яких він пропускав голи, до 36 ігор. Востаннє Акінфєєв відіграв у Лізі чемпіонів «на нуль» у 2006 році. Команда Леоніда Слуцького після пропущеного м’яча тільки збільшила тиск на ворота суперника, однак москвичам ніяк не вдавалося нанести прицільний удар.

В одному з моментів Муса, здавалося, заробив пенальті, однак арбітр був непохитний — нападник впав у штрафному «Вольфсбурга» без порушення правил. Під завісу зустрічі гості подвоїли перевагу. Шюррле з лінії штрафного пробив у протихід Акинфееву — 2:0 на користь «вовків» на 88-й хвилині, після чого глядачі потягнулися до виходів… В компенсований час Ніклас Бендтнер міг довести перевагу «Вольфсбурга» до розгромного, однак влучив у штангу.

Слуцький: ЦСКА трохи не дотягує до рівня плей-офф

За словами Слуцького, футболісти ЦСКА володіли великою перевагою у другому таймі, однак цього виявилося недостатньо для перемоги. «Дуже прикра поразка. У другому таймі володіли дуже великою перевагою. Мали моменти для того, щоб забити. Але, на жаль, не реалізували свої шанси. Напевно, другий тайм був найбільш якісним для нас в цій Лізі чемпіонів, але, на жаль, цього було недостатньо для позитивного результату», — зазначив Слуцький.

ЦСКА третій рік поспіль не зумів вийти в плей-офф турніру. «Напевно, причина в тому, що ми трохи не дотягуємо до рівня плей-офф Ліги чемпіонів», — пояснив головний тренер московської команди.

Головний тренер «Вольфсбурга» Дітер Хеккинг ж зазначив, що вихід на заміну Шюррле повністю виправдав себе, так як німецька команда знала, що в захисті армійців будуть виникати вільні зони.

«Ми щасливі, що перемогли в Москві. Незважаючи на те, що тут холодніше, ніж у Німеччині, а поле не найоптимальніше, ми перемогли не в самій простій грі. Ми добре контролювали її в першому таймі. Ми віддавали собі звіт, що ЦСКА буде атакувати, а їх удар у хрестовину — це удача для нас. Вони могли вийти вперед в цьому моменті. Ми знали, що у армійців будуть виникати вільні зони, тому ми випустили Шуррле, і це себе виправдало», — заявив Хеккинг.

Раніше санкт-петербурзький «Зеніт» достроково оформив вихід у плей-офф Ліги чемпіонів. «Якщо ми опинимося одночасно з «Зенітом» переможцями в своїх групах, то в 1/8 фіналу навряд чи ми зустрінемося. А взагалі завжди раді зіграти з сильним суперником, яким є «Зеніт», — підкреслив керманич «вовків».