Російські саночники відкривають новий офіційний сезон

Етап Кубка світу стартує в Австрії. Перед російськими спортсменами поставлено завдання виступити не менш успішно, ніж у попередньому змагальному році.Санный спорт. Архивное фото Спортсмени збірної Росії з санного спорту у суботу стартами на першому етапі Кубка світу в Австрії відкривають новий офіційний сезон. Перед вітчизняними саночниками стоїть завдання виступити не менш успішно, ніж у попередньому змагальному році.

На чемпіонаті світу-2015 в Латвії Семен Павліченко виграв змагання чоловіків, срібні медалі завоювали Тетяна Іванова і збірна Росії у командній гонці. На чемпіонаті Європи-2015 в Сочі Павліченко став першим, Олександр Перетягін та естафетна команда — другими, а Іванова — третьої.

«Перед нашою командою на чемпіонаті світу 2016 року стоїть завдання підтвердити результати, показані в минулому році на чемпіонаті світу, — заявила «Р-Спорт» президент Федерації санного спорту Росії (ФССР) Наталія Гарт. — В цьому і полягає вся складність лідерства — не просто виграти один раз, а постійно підтверджувати задану високу планку і перемагати. Я вважаю, що наші хлопці здатні утримати досягнутий рівень. Хоча боротьба буде дуже складна, адже чемпіонати світу і Європи будуть проходити на німецьких трасах, звичних для наших головних конкурентів».

Світова першість відбудеться 30-31 січня в Кенігзеє, а чемпіонат Європи — 13-14 лютого в Альтенберге.

Етапи КМ — підготовка до ЧС і ЧЄ

Стартовий етап Кубка світу пройде 28-29 листопада в Іглс (Австрія), а заключний, дев’ятий — 20-21 лютого в Винтерберге (Німеччина). Місцем проведення сьомого етапу 6-7 лютого стане Сочі.

До складу чоловічої команди на перший етап Кубка світу за підсумками тренувальних зборів та контрольних тренувань включені одиночники Семен Павліченко, Олександр Перетягін, Роман Репилов, Олександр Степичев і Максим Аравін. Жіночу команду представлять Тетяна Іванова, Катерина Батурина і Вікторія Демченко, а в змаганнях двомісних екіпажів виступлять Олександр Денисов/Владислав Антонов, Андрій Богданов/Андрій Медведєв і Владислав Южаков/Володимир Прохоров.

Головний тренер збірної Росії, триразовий срібний призер Олімпійських ігор Альберт Демченко заявив агентству «Р-Спорт», що на наступних етапах буде проводитися ротація складу. Тренерський штаб команди розраховує на спортсменів, які відкриють сезон стартами в Кубку націй, а також відновлюються після травм Катерину Катникову, Наталю Хорєву, Степана Федорова і Станіслава Мальцева (що виступає в тандемі з Олегом Фасхутдиновым).

Демченко зазначив, що етапи Кубка світу грають важливу роль в плані підготовки до ключових стартів року. «Основні завдання наших спортсменів на першому етапі Кубка світу — показати стабільні результати у всіх заїздах і спробувати свої сили на початку офіційного сезону. Ми завжди націлюємося на високі результати на етапах Кубка світу, але головна ставка у нас все робиться на чемпіонат світу і чемпіонат Європи», — додав співрозмовник агентства.

Завдання — розкрити потенціал

Сезон-2014/2015 років став роком російського прориву у турнірі чоловіків. Семен Павліченко зумів перервати багаторічну гегемонію знаменитого німецького спортсмена Фелікса Лоха. Росіянин спочатку виграв золоту медаль на чемпіонаті світу в Сигулде, випередивши Лоха і через 34 роки повернувши в країну звання найсильнішого саночника світу. А через два тижні Павліченко знову виявився швидше німця — на чемпіонаті Європи в Сочі. Причому на домашній трасі блиснув і Олександр Перетягін, також випередив Лоха і вперше завоював срібну медаль.

Наталія Гарт підкреслила, що російські спортсмени ще не розкрили весь свій потенціал. «Хочу побажати, щоб вони підійшли до головних змагань сезону в оптимальному ступені готовності і змогли максимально проявити себе, — додала глава ФССР. — Думаю, що Семен Павліченко нас ще порадує. Як і Тетяна Іванова — вона на тренуваннях показує дуже хороші результати і готова боротися за золоті медалі. Я вірю в те, що потенціал у всіх наших спортсменів колосальний».

Демченко задоволений підготовкою

Демченко зазначив, що в цілому задоволений виконаною роботою при підготовці до сезону.

«Ми виконали заплановану програму, хлопці отримали хороший накат, у ході підготовки тренування практично завжди проходили на трасах з дуже гарною якістю льоду. Підготовка пройшла на дуже хорошому рівні, всі спортсмени відпрацювали дуже якісно. Ми виконали досить жорсткий, дуже великий обсяг льодової підготовки, який ми не робили раніше. Сподіваюся, що це дасть хороший результат», — зазначив головний тренер збірної Росії.