Російські керлінгістки третій раз в історії стали чемпіонками Європи

Росіянки, які виступали на чемпіонаті Європи у складі Анни Сидорової (скіп), Кіри Езех, Маргарити Фоміної, Олександри Раевой та Аліни Ковальової, подолали груповий етап турніру, зазнавши лише однієї поразки в дев’яти матчах.Волонтер расставляет камни для керлинга. Архивное фотоЖіноча збірна Росії з керлінгу третій раз в історії стала переможницею чемпіонату Європи, обігравши в суботу у фіналі турніру, що пройшов у данському Есбьерг, команду Шотландії.

Росіянки, які виступали на чемпіонаті Європи у складі Анни Сидорової (скіп), Кіри Езех, Маргарити Фоміної, Олександри Раевой та Аліни Ковальової, подолали груповий етап турніру, зазнавши лише однієї поразки в дев’яти матчах, і вийшли в раунд плей-офф з першого місця. Суперником збірної Росії по півфіналу стала команда Данії. Російські керлінгістки вирвали у суперниць путівку у фінал у впертій боротьбі — перед десятим ендом рахунок був рівним (5:5), але у фінальному ігровому відрізку перемога залишилася за командою Сидорової — 6:5. Шотландки зі скіпом Ів Мюрхед взяли в іншому півфіналі верх над збірною Фінляндії — 9:7.

Нерви міцнішими у росіянок

Фінальна гра вийшла для збірної Росії не менш нервової — шотландки, з якими росіянки зустрічалися на різних турнірах десятки разів, не давали суперницям піти у відрив. Перед фінальним ендом російська команда вела 5:4 і змогла змусити збірну Шотландії помилитися і здобула перемогу з рахунком 6:4. Бронзові медалі турніру вперше в історії дісталися команді Фінляндії, яка в матчі за третє місце була сильнішою сотень датчанок (10:8).

«Горда командою і собою особисто. Хочу подякувати всіх тих, хто допомагав нам, і особливо свою команду, яка провела фінал на дуже хорошому рівні. Звичайно, нервувала і зробила кілька помилок, але ми досить впевнено зіграли в цьому матчі. Напевно, тому що знали на 100%, що у нас буде медаль, навіть, якщо ми програємо», — сказала Сидорова після фінальної гри.

Російські керлінгістки вигравали чемпіонати Європи в 2006 і 2012 роках, причому в другому випадку збірна Росії також перемогла у фіналі шотландок зі скіпом Мюрхед, але тоді з рахунком 6:5. Сидорова і Фоміна стали дворазовими чемпіонками Європи, для Раевой і Ковальової цей успіх став першим у кар’єрі, а для Езех — третім.

Чоловіки виконали лише завдання-мінімум

Чоловіча збірна Росії на чемпіонаті Європи не змогла поборотися за медалі, але виконала поставлене перед нею завдання-мінімум, завоювавши право зіграти на чемпіонаті світу-2016.

На груповому етапі російська команда, за яку виступали в Данії Андрій Дроздов, Олексій Стукальський (скіп), Артур Ражабов і Антон Калалб, з дев’яти матчів виграла лише чотири, але змогла фінішувати сьомий, потрапивши в число європейських команд, відібраних на чемпіонат світу, який відбудеться у квітні в швейцарському Базелі.

Президент Федерації керлінгу Росії Дмитро Свіщев заявив агентству «Р-Спорт», що залишився незадоволений виступом росіян в Данії. «Я, звичайно, незадоволений виступом. Всі ми очікували більшого, і спортсмени чекали більшого. Я вважаю, що наші спортсмени вже гідні і готові входити в число призерів на чемпіонатах Європи. Якщо подивитися статистику ігор, то в програних зустрічах поступилися по 1-2 очки, розгромних поразок не було. Були шанси вийти в плей-офф», — сказав Свищев.

«Чомусь завжди не вистачає якоїсь дещиці для того, щоб виграти. Якраз однієї-двох перемог не вистачило для виходу у четвірку. Програму-мінімум, звичайно, виконали, відібрали на чемпіонат світу. По грі прогрес видно, але що толку? Результат не видно, у цьому проблема», — додав глава федерації.

Переможцями чемпіонату Європи стали шведи, які обіграли у фіналі швейцарців (7:6). Бронза дісталася збірній Норвегії, здолавшій фінів (7:4).