Штангісти Росії успішно виступили на чемпіонаті світу в США

Російські важкоатлети вибороли в Х’юстоні дев’ять медалей. У результаті російські штангісти на Іграх в Ріо-де-Жанейро будуть представлені у повному складі. У збірну увійдуть шість чоловіків і чотири жінки.Татьяна Каширина на чемпионате мира в СШАЧоловіча та жіноча збірні команди Росії з важкої атлетики на чемпіонаті світу, що завершився в Х’юстоні (США), виконали головну задачу кваліфікаційного відбору до Олімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро — здобули максимальну кількість ліцензій, десять.

Російські штангісти на Іграх в Ріо-де-Жанейро будуть представлені у повному складі — в національну команду будуть включені шість чоловіків і чотири жінки.

«На чемпіонаті світу перед командою стоїть лише одне завдання — завоювання максимальної кількості кваліфікаційних путівок для участі в Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро, — заявив агентству «Р-Спорт» перед стартом турніру президент Федерації важкої атлетики Росії Сергій Сирцов. — Про який-небудь кількості призових місць ми не ведемо. В першу чергу треба відібратися максимальним складом на Олімпійські ігри».

Чемпіонат світу проходив у США з 20 по 28 листопада і був другим етапом кваліфікації — разом з світовою першістю-2014. Збірні, по сумі двох турнірів посіли у командному заліку 1-6 місця у чоловіків і 1-9 у жінок, які отримали право на максимальну кількість олімпійських квот.

Лауреати турніру

Російські важкоатлети вибороли в Х’юстоні дев’ять медалей — три золоті, три срібні та три бронзові.

В четвертий раз звання чемпіонки світу виграла срібний призер Олімпійських ігор 2012 року Тетяна Каширіна, яка перемогла у Х’юстоні у ваговій категорії понад 75 кілограмів з сумарним результатом 333 кг.

Звання чемпіонів світу вперше завоювали раніше двічі ставав бронзовим призером турнірів Артем Окулов (вагова категорія до 85 кг, результат — 391 кг) та Олексій Ловчев (понад 105 кг, 475 кг), який займав третє місце на аналогічному турнірі 2013 року. Ловчев при цьому встановив два світових рекорди — у поштовху та сумі вправ.

Срібними призерами турніру стали Олег Чен (до 69 кг, 344 кг), Давид Беджанян (до 105 кг, 411 кг) і Тіма Туриева (до 63 кг, 248 кг), бронзовими — Апті Аухадов (до 85 кг, 380 кг), Анастасія Романова (до 69 кг, 253 кг) та Ольга Зубова (до 75 кг, 276 кг). Тимур Нанієв (до 105 кг, 404 кг) та Ольга Афанасьєва (до 69 кг, 251 кг) посіли четверті місця, Віктор Гетц (до 77 кг, 358 кг) і Надія Евстюхина (до 75 кг, 261 кг) — п’яті, а Олексій Косів (до 94 кг, 381 кг) — сьоме.

Результати виступів російських спортсменів в окремих вправах — вісім золотих медалей, п’ять срібних і дві бронзові.

На чемпіонаті світу-2014 російські штангісти завоювали шість нагород у двоборстві — три золоті, одну срібну і дві бронзові.

Золото чоловіків і жінок срібло

Чоловіча збірна Росії в Х’юстоні виграла 2 золоті медалі, 2 срібні та 1 бронзову, перемігши в командному заліку. Друге місце за кількістю нагород завоювала команда Казахстану (2 золота, 1 срібло, 1 бронза), а третє — Китаю (2 золота, 1 срібло).

Володарями золотих нагород стали штангісти Північної Кореї (1 золота, 2 срібла) і Білорусії (1 золото). По одній срібній нагороді виграли спортсмени Ірану та Грузії, по одній бронзовій — В’єтнаму, Азербайджану, Туреччини, Єгипту, Латвії та Естонії.

Жіноча збірна Росії завоювала 1 золоту медаль, 1 срібну і 2 бронзові, ставши другою у командному заліку. Переможцями змагань стали штангистки з Китаю (4 золота, 3 срібла), а третє місце посіла команда з Китайського Тайбея (1 золото, 1 бронза). На п’єдестал пошани також піднімалися спортсменки з Азербайджану (1 золото), Північній Кореї (1 срібло, 2 бронзи), В’єтнаму (1 срібло), Казахстану (1 срібло), Японії (1 бронза) і Філіппін (1 бронза).

У сумарному заліку на рахунку збірних Росії 3 золотих, 3 срібних і 3 бронзових медалі. Команда стала другою, поступившись лише Китаю (6 золота, 4 срібла) і випередивши Казахстан (2 золота, 2 срібла, 1 бронза).

Переможцями чемпіонату світу-2015 також стали представник Північної Кореї Ом Юн Чуль (до 56 кг, 302 кг), китайці Чень Лицзюнь (до 62 кг, 333 кг) і Ши Чжіюна (до 69 кг, 348 кг), казахстанці Ниджат Рагімов (до 77 кг, 372 кг) та Олександр Зайчиків (до 105 кг, 411 кг), і білорус Вадим Стрільців (до 94 кг, 405 кг).

У жіночому турнірі золоті медалі завоювали китаянки Хуэйхуа Цзян (до 48 кг, 198 кг), Вей Ден (до 63 кг, 259 кг), Сян Яньмэй (до 69 кг, 263 кг) і Кань Юе (до 75 кг, 282 кг), Сюй Шуцзин з Китайського Тайбея (до 53 кг, 221 кг) і азербайджанка Боянка Костова (до 58 кг, 252 кг).