Підсумки сезону Ф-1″: «Мерседес» знову сильніше всіх, Квят обійшов Ріккьярдо

У неділю в заключній гонці сезону в Абу-Дабі перемогу здобув представник «Мерседеса» Ніко Росберг, Квят фінішував десятим.Британский гонщик Льюис Хэмилтон. Архивное фотоБританець Льюїс Хемілтон з команди «Мерседес» за підсумками сезону-2015 став триразовим чемпіоном «Формули-1», а росіянин Данило Квят досить несподівано зміг випередити в особистому заліку свого партнера по «Ред Булл» Деніела Ріккьярдо.

У неділю в заключній гонці сезону в Абу-Дабі перемогу здобув представник «Мерседеса» Ніко Росберг, Квят фінішував десятим. В особистому заліку Хемілтон набрав 381 очко, на рахунку Росберга 322 очки, третім став Себастьян Феттель з «Феррарі» (278). Квят став сьомим за підсумками сезону, набравши 95 очок, його напарник по команді Ріккьярдо заробив 92 бали.

Зі старту до фінішу

У минулому сезоні боротьба Хемілтона з Росбергом йшла з перемінним успіхом — британець захопив лідерство в чемпіонаті у другій половині сезону і зміг забезпечити собі титул тільки в останній гонці, в якій нараховувалися подвійні окуляри. У цьому ж році він практично забезпечив собі Великий шолом за підсумками всього сезону, тільки у форматі етапів чемпіонату — лідерство з першого Гран-прі, більше всіх виграних гонок, більше всіх стартів з поул-позішн і більше всіх швидких кіл.

На Гран-прі США, який відбувся наприкінці жовтня, Хемілтону потрібно було набрати два очки більше, ніж Росберг, і на дев’ять більше, ніж Феттель. У гонці першим стартував Росберг, який лідирував більшу її частину, але на останніх колах Хемілтон зміг обійти його і забезпечити собі титул. «Це найбільший момент в моєму житті! Я не міг би це зробити без моєї команди, яка працювала просто бездоганно», — сказав британець.

Крім перемоги в чемпіонаті Хемілтон запам’ятає цей сезон завдяки тому, що зміг зрівнятися за титулами зі своїм кумиром дитинства бразильцем Айртоном Сінної, а за кількістю перемог в гонках обійти його. На момент закінчення чемпіонату-2015 на рахунку 43 перемоги Хемілтона, і попереду нього лише двоє — Ален Прост (51) і Міхаель Шумахер (91).

Кубок конструкторів в Сочі

Перемогу в Кубку конструкторів «Мерседес» знову відсвяткував на Гран-прі Росії. Рік тому в Сочі команда заробила подвійний подіум, цього разу все склалося інакше. Росберг зійшов з дистанції на самому початку гонки, і команда могла розраховувати тільки на Хемілтона, який здобув перемогу. Через годину після гонки стюарди оштрафували пілота «Феррарі» Кімі Райкконена, що дозволило «срібних стріл» знову завоювати титул в Сочі.

Другий в Кубку конструкторів стала «Феррарі», яка змогла домогтися прогресу після приходу в команду чотириразового чемпіона Феттеля. Себ виграв три гонки і став єдиним пілотом, якому вдалося серйозно поборотися з «Мерседесами» за перемоги в Гран-прі. Феттель до того ж до пори до часу зберігав шанси на друге місце в особистому заліку.

«Вільямс» провів ще один стабільний сезон і став третім. «Ред Булл», незважаючи на всі труднощі з машиною, зайняв четверте місце. «Форс Індія» в якійсь мірі несподівано фінішувала п’ятою, а головним розчаруванням став «Макларен», який посів дев’яте місце серед 10 команд. Причина провалу, швидше за все, полягає в переході на нові двигуни Honda, але в команді впевнені, що поліпшення результатів не за горами.

Квят випереджає Петрова і Ріккьярдо

Перед початком сезону важко було спрогнозувати, наскільки успішно виступить Квят в «Ред Булл». Старт сезону вийшов неоднозначним: з-за частих проблем з болідом росіянин в перших дев’яти з 19 гонок набрав 27 очок, зате в наступних дев’яти — 67. При цьому в Угорщині Квят піднявся на другу сходинку п’єдесталу, після чого тричі фінішував у першій п’ятірці. Це допомогло росіянину обійти Ріккьярдо в особистому заліку.

По закінченні сезону-2015 Квяту належать рекорди для російських гонщиків за очками за сезон, за краще фінішу в гонці, з кращого старту у гонці, крім того, він єдиний, хто зміг набрати більше 100 очок за кар’єру. Попередні кращі досягнення належали першого росіянина в «Формулі-1» Віталію Петрову. Єдине досягнення Петрова, яке Квят ще не повторив — кращий коло в гонці.

Що стосується «Ред Булл» в цілому, то команда по ходу другого поспіль невдалого сезону вирішила, що причина криється в моторах Renault і розірвала контракт з французьким концерном. Втім, після невдалих переговорів з Mercedes, Ferrari і навіть Honda австрійці, судячи з усього, продовжать співпрацю з Renault. При цьому керівництво команди не виключало навіть відхід з «Формули-1», але в кінцівці сезону «Ред Булл» запевнив, що продовжить виступати в «Великих призах».

Наступний сезон «Формули-1» за традицією стартує в березні в Австралії.