Мас-старти в Поклюці: перша бронза в кар’єрі Подчуфаровой

Подчуфарова стала третьою, не допустивши помилок на вогневих рубежах. Перемогу здобула фінка Кайса Мякяряйнен, друге місце посіла чешка Габріела Соукалова.Ольга Подчуфарова. Архивное фото Російська біатлоністка Ольга Подчуфарова вперше в кар’єрі піднялася на п’єдестал пошани в недільному мас-старті на етапі Кубка світу в словенській Поклюці, завоювавши також і першу нагороду в сезоні для жіночої збірної.

Подчуфарова стала третьою, не допустивши помилок на вогневих рубежах. Перемогу здобула фінка Кайса Мякяряйнен, друге місце посіла чешка Габріела Соукалова. Друга російська учасниця перегонів Дар’я Виролайнен зайняла 26-е місце з чотирма промахами і одним з найгірших показників по чистому ходу.

У чоловічій гонці перемогу здобув француз Жан-Гійом Беатрікс, другим став норвежець Еміль Хегле Свендсен, третім — норвежець Уле Ейнар Бьерндален.

Подчуфарова набрала хід

Росіянка початку гонку з загального старту нешвидко, і після першого рубежу, відстрілявши швидко і точно, йшла десь за десяткою найсильніших з відставанням близько десяти секунд. Але з кожним етапом спортсменка покращувала позицію і після останньої стрільби, скориставшись помилками суперниць, пішла на фінішний коло третьої. Розрив з найближчої преследовательницей Веронікою Витковою був не таким великим, але чеська спортсменка не змогла його надолужити, а росіянка втримала свій темп і фінішувала слідом за іншими призерами. Завдяки успіху, нинішній календарний рік Подчуфарова закінчить на 16-му місці загального заліку.

Спортсменка впевнена, що після першої медалі стане легше всій команді. «Я, з одного боку, здивована цією медаллю, а з іншого — ні. Було хороше передчуття перед гонкою: думала, що повинно все вийти. Який план ставила на гонку, такий і був виконаний на 100%. Перші півтора кілометра йшла взагалі остання, але мене це анітрохи не бентежило. Вирішила, що краще почну спокійніше. Я думаю, що після цієї медалі якась напруга піде. Зараз стане легше», — сказала вона.

Мякяряйнен показала найкращий хід в гонці, що після однієї помилки на першій стрільбі допомогло їй до третьої стрільби вийти в число лідерів, а з останнього рубежу виїхати першої і зберегти позицію. Соукалова ж навпаки нижче п’ятої позиції не йшла, а після останніх двох рубежів взяла курс на срібло і зуміла фінішувати другою з нулем у графі промахи. Чешка повернула собі втрачену в попередній гонці лідерство в загальному заліку, вона почне січневі етапи Кубка світу в жовтій майці.

Французьке золота

Золото у чоловічому мас-старті дісталося Беатриксу, який єдиний в гонці зумів відстріляти на нуль. Свендсен був трохи швидше на лижні, але промах не дозволив йому претендувати на золото. Третє місце фотофініш визначив – Бьерндален і Симон Шемпп, здається, перетнули межу практично одночасно, однак за фотофінішу судді визначили, що норвежець все-таки був швидше.

Лідер загального заліку Мартен Фуркад залишився поза п’ятірки найсильніших, він став лише сьомим, допустивши неприпустимі чотири помилки на рубежах. Не вдалася гонка за задуманим планом і у росіянина Антона Шипуліна, який у попередній гонці переслідування був на п’єдесталі. Росіянин допустив два промахи – по одному на останніх двох рубежах – і фінішував з відставанням у 25 секунд на 11-му місці. Однак спортсмен раніше показує впевнений хід на дистанції, входячи у вісімку найсильніших за цим показником.

«Багато сил витратив. Не треба було помилятися, але було вже важко на рубежі. Спробував смикнути на фініші, але сили вже закінчилися. Напевно, це один з моїх самих невдалих мас-стартів. Це буде хороший урок для мене. Далі постараюся не допускати таких помилок. Очікував більшого в цьому році, але були і позитивні моменти. Потрібно буде зробити роботу над помилками. Більше половини сезону ще попереду, потрібно битися в кожній гонці», — зазначив Шипулін після фінішу.

Решту росіян також підвела стрільба не дозволила піднятися вище в гонці. Євген Гаранічев (3 промахи) став 14-м, Олексій Слєпов (4) – 15-му, Дмитро Малишко (3) – 20-м, Максим Цвєтков (3) – 26-м, Олексій Волков (3) – 28-м.