Вороніна і Юськов поїдуть на ЧЄ чинними чемпіонами РФ у багатоборстві

Російські ковзанярі Денис Юськов і Наталя Вороніна здобули перемогу в класичному багатоборстві, другий результат по сумі чотирьох дистанцій показали Сергій Грязцов і Ольга Граф, третій — Юлія Скокова і Сергій Трофімов.Денис Юсков (Россия). Архивное фото Російські ковзанярі завершили 2015 рік чемпіонатом країни в багатоборстві, де володарями титулів стали Денис Юськов, Наталія Вороніна, Олексій Єсін та Ольга Фаткулина.

Юськов і Вороніна здобули перемогу в класичному багатоборстві, другий результат по сумі чотирьох дистанцій показали Сергій Грязцов і Ольга Граф, третій — Юлія Скокова і Сергій Трофімов. У спринтерському багатоборстві втретє в кар’єрі переміг Єсін, а Фаткулина стала п’ятиразовою чемпіонкою Росії. Друге місце посіли Катерина Шихова і Руслан Мурашов, третє — Михайло Казелин і Надія Асєєва.

Графік Юскова

Якщо спринтери стартували, можна сказати, з відкладеним перспективою, і їх склад ще можуть скоригувати за підсумками чемпіонату Росії та світу на окремих дистанціях, то «великим» багатоборства потрібно було вирішувати турнірні завдання у що б то не стало, принаймні, тим, хто хотів поїхати на зимовий чемпіонат Європи в Мінську.

У робочому режимі свій титул у багатоборстві виграв Юськов, обновивший особистий результат на рівнині на дистанції 500 метрів і виграв профільну «полуторку» на класі. «В принципі, ці змагання проходять в робочому режимі для мене, і впевнений, що зможу додати до чемпіонату Європи в Мінську. Ми йдемо за графіком минулого року», — сказав він.

Графік минулого сезону, про який говорить Юськов, хороший тим, що тоді він домігся прогресу в результатах до домашнього чемпіонату Європи в Челябінську, де став призером, потім виграв чемпіонат світу на окремих дистанціях 1500 м, а в кінці сезону нав’язав боротьбу на чемпіонаті світу в багатоборстві не кому-небудь, а найтитулованішому з діючих багатоборців — голландцеві Свену Крамеру.

«Юскова не треба націлювати на високі результати, — на всяк випадок нагадав журналістам головний тренер збірної Росії Костянтин Полтавець. — Він сам на них націлений, у нас взагалі ні в кого немає проблем з мотивацією».

Окремо варто відзначити третє місце в класичному багатоборстві дебютанта першої збірної Трофімова, який поїде на свій перший в кар’єрі дорослий чемпіонат Європи в класичному багатоборстві. Ще одна квота у складі дісталася Сергію Грязцову.

Перший титул Вороніної у багатоборстві

Вороніна в неділю вперше в кар’єрі виграла дорослий чемпіонат Росії в класичному багатоборстві, незважаючи на те що залишилася незадоволена своїм виступом на 500-метрівці, так і «полуторка» у неї вийшла не дуже. «Ще на першому етапі Кубка світу відчула, що ми рухаємося в правильному напрямку», — зазначила спортсменка, яка піднімалася на Кубку світу на п’єдестал вже кілька разів у цьому сезоні, в тому числі на індивідуальних дистанціях.

А ось Ольга Граф вже за підсумками першого дня змагань зрозуміла, що поборотися за титул буде непросто. «Але на другому місці життя не закінчується, тут були робочі секунди і робочий такий режим. У нас попереду чемпіонат Європи, про нього зараз будемо думати, а там скоро і домашній чемпіонат світу», — зазначила вона.

Володарку третьої путівки на чемпіонат Європи обере тренерський штаб. «Ми все обговоримо, зараз на неї претендують Юлія Скокова і Ліза Казелина», — повідомив Полтавець.

Спринт з останніх сил

Всі ковзанярі — і багатоборці, і спринтери — в один голос говорять про те, що з кожним роком графік змагань стає все більш щільним. «У нас є деякий «передоз» змагань», — зізнався Олексій Єсін. До речі, саме він виграв чемпіонат Росії в спринтерському багатоборстві, на який із стратегічних міркувань не був заявлений діючий чемпіон світу у цьому виді програми Павло Кулижников.

«Чемпіонат Росії зі спринту зараз, у грудні, був зайвим для нас по графіку, але є і те, що варто відзначити окремо. Руслан Мурашов порадував мене на «пятисотке», хоча є свої моменти. А Єсін добре збігав 1000 метрів, свою профільну дистанцію, з якою ми пов’язуємо надії на результати. Для хлопців це певний етап, показовий, а для тренерів у плануванні насамперед це певний досвід», — сказав тренер чоловічої спринтерської групи Дмитро Дорофєєв кореспонденту агентства «Р-Спорт».

«Мене дуже порадував Михайло Казелин, півтора місяці ми його не бачили, але те, що заклали влітку, сьогодні допомогло йому завоювати вже дорослу медаль, це другий результат за всю історію на рівнині після Кулижникова, залишилося підзаробити на «тисячі», можливо, скоро і Павла (Кулижникова) поб’ємо, а поки він буде готуватися до юніорського чемпіонату світу», — додав він.

Склад на чемпіонат світу в Сеулі вже визначено — на нього будуть заявлені Кулижников, Мурашов, Єсін. «Тут все ясно, — зазначив Дорофєєв. — Якщо тільки не станеться нічого екстраординарного».

У жінок на лютневий турнір в Сеулі кваліфікувалися Шихова, яка виграла у екс-чемпіонки світу на дистанції 1000 м Фаткулиной обидва забігу в цьому виді програми, Асєєва і сама Фаткулина. «Хочеться поїхати на чемпіонат світу, як там буде — побачимо, але хочеться туди поїхати, в Сеул, хочеться приїхати і подивитися, як там Південна Корея, перенестися в 2018 рік, побути в цьому часі, в цій атмосфері», — зізналася вона.

Спринтери отримують відпочинок з 30 грудня по 4 січня, а потім починають централізований збір перед ключовою частиною сезону, тоді як многоборцам належить виїзд на чемпіонат Європи в Мінськ (9-10 січня).